Niektórzy oszuści mają niecodzienne pomysły na to, jak można łatwo uzyskać dodatkowe pieniądze lub inne profity niemalże zerowym kosztem. Historie dotyczące kradzieży oraz wyłudzeń często odbijają się szerokim echem w mediach, a większość osób, które dopuszczają się tego typu oszustw, myśli, że ujdzie im to na sucho.
Oszustwa w internecie źródło YouTube
Oszustwa w internecie źródło YouTube
Historia czytelnika serwisu Zaufana Trzecia Strona przyprawia o dreszcze. Jak opisala w swoim liscie do terakcji serwisu żona poszkodowanego, mąż wystawil przedmiot na OLX. Kiedy odezwals ie do niego zainteresowany kupnem klient, nic nie zwiastowalo faktu, ze juz niedlugo zostanie oszukany.
Zlodziej wpadl na pomysl, ktory nie wszystkim, zwlaszcza technicznym laikom, nie wpadlby do glowy. Zlodziej stwierdzil, ze zaplaci za rzezcz za pomoca Apple Pay. W tym celu przeslal ofierze strone, na ktorej miala to podac dane do swojej karty a nastepnie podanie autoryzowanego kodu sms. Ofiara wykonala czynnosci internetowego przestepcy.
To, co zrobil oszust nazywa sie tokenizacją karty, co znaczy tyle, że jest ona aktywna w przestrzeni wirtualnej. Malzenstwo w pore zauwazylo, ze z konta znikaja pieniadze. Szybko zablokowali karte. Mimo tego oszust wykorzystal 5507,01 zł. Pieniedzy nie da sie odzyskac.

Oszustwa w internecie źródło YouTube
Oszustwa w internecie źródło YouTube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA SENIORÓW W POLSCE. WIADOMO JUŻ, ILE FAKTYCZNIE BĘDZIE WYNOSIĆ WALORYZACJA RENT I EMERYTUR W 2021 ROKU! JEST POTWIERDZENIE WICEMINISTRA

O tym się mówi w Polsce: WŚRÓD DZIECI POJAWIA SIĘ NOWA I BARDZO TAJEMNICZA CHOROBA. WIELU EKSPERTÓW PRZYZNAJE, ŻE MOŻNA MIEĆ ONA ZWIĄZEK Z PANDEMIĄ. O CO CHODZI