Filip Chajzer postanowił podzielić się z internautami swoją refleksją na temat dbania o kondycję i sylwetkę. Zdjęcia, jakie opublikował na Instagramie nie pozostawiają wątpliwości, że taka metamorfoza wymaga ciężkiej pracy, czasu i systematyczności.

Co nas skłania do utraty zbędnych kilogramów?

Tak. To ten sam człowiek. 2008 VS 2020. Jesli jest coś czego żałuję w życiu to faktu, że wziąłem się za siebie dopiero po 30stce... Ale lepiej późno, niż za późno 💁‍♂️ uprzedzam wszystkie pytania o dietę. Nie umiem w diety 🍔🍕 przepalam codziennie tyle kcal, żeby zasłużyć na pizze i drwala 🔥 bo życie jest po to żeby żyć 👌

Co nas motywuje do odchudzania? Czasami jest to sposób, w jaki postrzegamy ludzi, którzy na nas patrzą. Innym razem nasz partner lub małżonek robi komentarz, który nas niepokoi. Może to być tak proste, jak spojrzenie lub gapienie się na nas, które odbieramy jak negatywny komentarz.

Niektórym ludziom motywuje to, że ich ubrania nie pasują lub stają się zbyt ciasne. Jednak… niektórzy ludzie nigdy nie są zmotywowani. Czemu? Istnieje mechanizm obronny zwany zaprzeczaniem, który chroni wiele rzeczy.

Na przykład zaprzeczanie jest pomocne podczas traumatycznego wydarzenia. Umysł nie przetworzy w pełni wydarzenia i pozostanie w stanie szoku, dopóki nie będzie rzeczywiście gotowy na jego przetworzenie.

Niektórzy ludzie przez całe życie tłumią wydarzenia i pozostają w stanie zaprzeczenia. Niektórzy ludzie mogą w ten sposób żyć normalnie i zdrowo. Inni nie mogą. Inni próbują tłumić sytuacje, traumy, emocje i wydarzenia i mają z tym trudności.

Emocje ujawniają się w inny sposób, np. Choroby, dolegliwości, bóle głowy i inne objawy somatyczne. U niektórych osób tłumienie tych emocji może powodować przyrost masy ciała i otyłość. Inni są genetycznie predysponowani do otyłości, a jeszcze inni mają kombinację obu.

Jak widać Filip Chajzer wyszedł ze swojej strefy konfortu i zabrał się za siebie, co wyszło mu tylko na zdrowie.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: ZUS wznawia wysyłanie ubezpieczonych na rehabilitacje. Które sanatoria znalazły się na liście i jakie warunki trzeba spełnić, by pojechać

Zerknij: Ivan Komarenko szczerze o swoim nawróceniu. Bardzo wzruszająca historia, po której łzy płyną po policzkach. Może wielu zainspirować