Jeden z legendarnych polskich piłkarzy i asów Kazimierza Górskiego cieszy się z Polsce i nie tylko wielkim szacunkiem i popularnością. Dziś, po latach wielkiej kariery piłkarskiej, kieruje największym związkiem sportowym w Polsce – jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Niewiele osób wiedziało jednak, jakim wykształceniem może się pochwalić Zbigniew Boniek, a może to stanowić duże zaskoczenie dla wielu osób. Spora część osób w Polsce chciałaby mieć podobne wykształcenie do szefa PZPN!

Choć od lat utarło się, że najlepsi sportowcy, szczególnie piłkarze, z racji nieustannych treningów i występów podczas meczy, nie mają specjalnie dużo czasu na naukę.

Często wielu z nich decyduje się na zdobycie konkretnego zawodu lub podejmuje studia na kierunkach pokrewnych do sportu, m.in. studiując na Akademii Wychowania Fizycznego. Jak jednak wykształceniem kierunkowym może się pochwalić Zbigniew Boniek?

Wyszło na jaw, kim z zawodu jest Zbigniew Boniek! Prezes PZPN do tej pory nie mówił o swoich wykształceniu, a robi wrażenie. Marzy o nim wielu Polaków

Okazuje się, że młody Zbigniew Boniek był pracowitym, ambitnym, skrupulatnym i zdolnym uczniem. Jak poszło mu na maturze i jakie zdobył wykształcenie? Jak donosi serwis Sport SE, jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego nr 6 im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, gdzie zrobił maturę zaocznie przez grę w Widzowie Łódź.

Później rozpoczął edukację wyższą od ekonomii, a potem zdecydował się na studia na AWF w Łodzi, a finalnie ukończył ją w Warszawie. Pracę dyplomową pisał z analizy wzrostu koszykarzy.

Zbigniew Boniek/fot. Youtube @Kultowe rozmowy

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW KRET W BARDZO CIĘŻKIM STANIE ZDROWIA? SENSACYJNE DONIESIENIA O ZNANYM PREZENTERZE POGODY. GWIAZDOR TELEWIZJI MIAŁ BYĆ KROK OD NAJGORSZEGO

Przypomnij sobie: JAKIE BĘDZIE BOŻE NARODZENIE 2020? ILE POLACY PLANUJĄ WYDAĆ NA ORGANIZACJĘ ŚWIĄT I PREZENTY? EKONOMIŚCI ROZWIEWAJĄ WĄTPLIWOŚCI. SPORE ZASKOCZENIE

Portal "Życie" pisał również: ZATRWAŻAJĄCA SYTUACJA W JEDNEJ Z POLSKICH RODZIN. NASTOLATKA ŹLE SIĘ CZUŁA. POMOC NIE NADESZŁA PRZEZ DWA DNI, MIMO BŁAGAŃ RODZICÓW DZIEWCZYNY