Jak podaje portal "Pomponik", dobra passa Roberta Lewandowskiego nadal trwa. Piłkarz do ostatnich sukcesów sportowych dołączył rówież tytuł magistra wychowania fizycznego. Na studiach licencjackich zdecydował się napisać pracę o sobie. O czym była jego praca magisterska?

Robert Lewandowski z kolejnym sukcesem na koncie

Robert Lewandowski stara się rozwijać nie tylko sportowo, ale także intelektualnie. Na obu polach może pochwalić się sukcesami. Jak przekazała Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie, kapitan reprezentacji narodowej obronił niedawno tytuł magistra.

Swoją studencką karierę rozpoczynał w czasie gry w zespole Znicz Prószków. Nie mógł wówczas lizyć na żadną taryfę ulgową, musząc połączyć studia z grą. Wszystko uległo zmianie, kiedy zaczęły pojawiać się sukcesy sportowe. Lewandowski postanowił wówczas skupić się przede wszystkim na sporcie, nauka zeszła na dalszy plan. W 2017 roku, 10 lat po rozpoczęciu edukacji wyższej, Robert Lewandowski obronił tytuł licencjata, a pisaną wówczas pracę poświęcił samemu sobie.

Wczoraj „czwórka” z Hertą Berlin a dzisiaj piątka na egzaminie magisterskim. Dziś Robert Lewandowski zdał na piątkę...

Posted by Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie on Monday, October 5, 2020

Jakim studentem był Robert Lewandowski

"Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć, czy był dobrym studentem. Może powiem tak – kiedy grał w Zniczu Pruszków, jednocześnie zaczął pierwszy rok. Nie miał żadnych udogodnień, studiował w toku normalnym. Mógł spokojnie godzić grę na zapleczu Ekstraklasy z nauką – pierwszy rok skończył ze średnią 4,4! To jest przecież zdolny człowiek” - zdradził dziekan Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie, Sławomir Wilk.

Po obronieniu licencjatu Robert Lewandowski poszedł za ciosem i zdecydował się na podjęcie studiów magisterskich. Wiele osób zastanawiało się, czy i tym razem kapitan polskiej reprezentacji postanowił pisać o sobie?

"Tematem pracy była analiza składu ciała i wydolności tlenowej studentów Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie. To jest efekt jego dwuletnich badań. Przebadał prawie 400 osób na wydolność na tanicie i składu ciała. Podobne testy ma co poniedziałek w Bayernie Monachium, więc pan Robert czuł się jak ryba w wodzie. Testy wydolnościowe były na ergometrach, bieżniach” - cytuje profesora Marka Rybińskiego portal "Pomponik.

View this post on Instagram

B⚽⚽M @fcbayern

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9) on

Jak oceniacie wybrany przez Roberta Lewandowskiego temat?

To też może cię zainteresować: Czy najlepszy polskich piłkarz ma realne szanse na Złotą Piłkę? Co na organizatorzy plebiscytu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najnowsze zdjęcia Sebastiana Karpiela-Bułecki robią furorę w Internecie! Fanki muzyka zachwycone, chwalą jego niesamowitą postawę

O tym się mówi: Adam Małysz pochwalił się swoim domem. Wielu może tylko pomarzyć o takim luksusie