Jak podaje portal „Pikio”, Adam Małysz podzielił się niedawno informacją, że został zakażonych koronawirusem. Zachęcał wówczas wszystkich do przestrzegania wprowadzonych obostrzeń i reżimu sanitarnego. Jak teraz czuje się były skoczek?

Zakażony koronawirusem

22 czerwca 2020 roku Adam Małysz za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się informacją o swoim pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Były skoczek miał kontakt z osobą zarażoną SARS-CoV-2. Wierni kibice Małysza zadrżeli wówczas o stan zdrowia swojego idola.

Na kwarantannę, podobnie jak Adam Małysz, trafił Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Testy wykonano również wśród członków polskiej kadry skoczków narciarskich i sztabu szkoleniowego.

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w...

Gepostet von Adam Małysz am Montag, 22. Juni 2020

Oświadczenie Adama Małysza

Testy, jakie wykonano przed dwoma tygodniami wykazały, że Adam Małysz nie zaraził koronawirusem żadnej z osób, z którymi miał kontakt w ostatnim czasie. Wyniki te wywołały w Wiśle ogromną radość. Pozwala to kontynuować Dawidowi Kubackiemu bez przeszkód kontynuować zgrupowanie. Do pracy wrócili też szkoleniowcy.

Testy przeprowadzone przed dwoma tygodniami wykazały, że Adam Małysz nie zaraził żadnej z osób, z którymi przebywał w ostatnim czasie. Wyniki dotarły do Wisły niespodziewanie szybko i przyniosły bardzo dobre wiadomości. Dzięki pozytywnym rezultatom Dawid Kubacki może bez przeszkód kontynuować zgrupowanie w Wiśle, a szkoleniowcy wrócili do pracy z podopiecznymi.

Fani skoków też odetchnęli z ulgą. Prawie. Pozostawały obawy o stan zdrowia Adama Małysza. Zakażenie przebiegało u byłego skoczka bezobjawowo. Sportowiec przyznał jednak, że ucierpiał jego stan psychiczny. Informacja o tym, że jest zakażony zaczęła wywoływać symptomy, które nie były realne.

Na szczęście testy wykazały, że Adam Małysz jest już zdrowy i może zakończyć kwarantannę. Swoje oświadczenie opublikował w mediach społecznościowych.

Instagram

Odetchnęliście z ulgą?

To też może cię zainteresować: Robert Lewandowski zmieni po latach barwy klubowe? Bayern Monachium dostał propozycję transferu zawodnika i to od giganta

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważne informacje dla kierowców. Już jutro 11 lipca 2020 wejdą w życie nowe przepisy. O co chodzi

O tym się mówi: Minister Szumowski przekazał zaskakujące wieści. Czy to już koniec pandemii