Kamil Stoch jest uznawany za jednego z najlepszych skoczków narciarskich nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jednak w tym sporcie każdemu może zdarzyć się potknięcie.

Podczas ostatnich eliminacji do Pucharu Świata w Rasnov przytrafił mu się bardzo groźnie wyglądający wypadek. Wszyscy fani skoczka wstrzymali oddech w obawie o to, co będzie dalej.

Kamil Stoch napędził stracha kibicom

W trakcie eliminacji do konkursu Pucharu Świata 2020 w skokach narciarskich w Raskov polscy skoczkowie mogli pochwalić się zadowalającymi wynikami, jedynie jeden z nich nie wszedł do pierwszej, wyjściowej pięćdziesiątki.

Paweł Wąsek osiągnął wynik 81 metrów i uplasował się na 51 miejscu. Cała reszta poradziła sobie lepiej – Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny zakończyli kolejno na 38, 30 oraz 22 miejscu.

Piotr Żyła był o włos od zakwalifikowania się do pierwszej dziesiątki – ostatecznie skoczek zajął 11 miejsce. Najlepiej poradził sobie Dawid Kubacki, który może pochwalić się 6 miejscem.

Najdalszy skok należał do Kamila Stocha, który może się pochwalić wynikiem 99 metrów. Jednak ze względu na problemy podczas skoku nie udało mu się zająć pierwszego miejsca w eliminacjach.

Podczas lądowania Kamila Stocha widzowie zaczęli się mocno niepokoić. Wiatr pod nartami nie był jego sprzymierzeńcem.

I choć doskoczył na 99 metrów, to podczas lądowania stracił równowagę. Wtedy zmartwieni kibice wstrzymali oddechy – mocne uderzenie skoczka o zeskok mogłoby spowodować ciężką kontuzję.

Całe szczęście, że Kamil Stoch wiedział, jak wybrnąć z tej sytuacji. Pomógł sobie jedną ręką i choć kosztowało go to nieco punktów, to wylądował cały i zdrowy.

W ostatecznym rozrachunku Kamil Stoch zajął 7 miejsce. Zwycięzcą eliminacji był Marius Lindvik z Norwegii, a drugie oraz trzecie miejsce zajęli Stefan Kraft z Austrii i Markus Eisenbichler z Niemiec.

Przypomnij sobie o… UDZIAŁ W KONKURSIE DAWIDA KUBACKIEGO MÓGŁ BYĆ ZAGROŻONY PRZEZ NIEMIECKICH ORGANIZATORÓW? SKANDALICZNA SYTUACJA PRZED SKOKAMI

Jak informował portal Życie: DAWID KUBACKI NIE CHCIAŁ MÓWIĆ NIC NA TEN TEMAT. ADAM MAŁYSZ WYDAŁ PILNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE POLSKIEGO SKOCZKA

Portal Życie pisał również o… TEN POLAK DOZNAŁ PRAWDZIWEGO CUDU. LEDWO USZEDŁ Z ŻYCIEM, ALE PO PÓŁ ROKU WRÓCIŁ DO SPORTU