Dawid Kubacki przeżył ciężkie chwile i nie chciał o nich opowiadać podczas wywiadów, których udzielał dziennikarzom. Jednak Adam Małysz bardzo szybko zadziałał, wydając oświadczenie dotyczące polskiego skoczka.

Pechowy skok Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki po ostatnim, niedzielnym konkursie w Pucharze Świata w Bad Mitterndorf nie może pochwalić się dobrym wynikiem. Po oddaniu skoku unikał rozmów z dziennikarzami i dopiero Adam Małysz wypowiedział się na ten temat.

Polski skoczek pewnie wolałby wymazać z pamięci ostatnie zawody. Poszło mu nie najlepiej – zapewne miał wobec siebie wyższe oczekiwania. Udało mu się doskoczyć na 199 metrów, co sprawiło, że uplasował się dopiero na 32 miejscu w tabeli.

Wyraźnie niezadowolony Kubacki odmówił rozmów z dziennikarzami i w milczeniu przeszedł obok nich.

Dawid Kubacki nie chciał komentować własnego skoku, z którego nie był zadowolony. To zdziwiło dziennikarzy, którzy oczekiwali choć krótkiej wypowiedzi.

Warto zauważyć, że oczekiwania wobec polskiego skoczka były naprawdę wysokie, co wywierało na niego ogromna presję. Jednak tym razem Kubackiemu nie udało się sprostać tym oczekiwaniom.

I choć Dawid Kubacki odmówił udzielania wywiadów, to Adam Małysz postanowił wypowiedzieć się na jego temat.

- Z mojej perspektywy myślę, że powinno się dać mu spokój. Zawsze zawodnikowi ciężko się tłumaczyć.

- Dawid popełnił błąd i doskonale o tym wie. Myślę, że chciałby to przemyśleć na spokojnie – tłumaczył polskiego skoczka Adam Małysz, który ma spore doświadczenie.

Małysz opowiedział, co było największym błędem Kubackiego.

- Przy jego dobrych skokach było widać, że to jest odejście. On wylatuje, idzie za tym skokiem, włącza „gąsiora”. Tu było inaczej – wyjaśnia.

- Poszedł za agresywnie z progu. Nie miał tej wysokości, później już mógł tylko walczyć, ale nie było z czego.

Dawid Kubacki spadł z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Przypomnij sobie o… KOSMICZNY SUKCES POLSKIEGO SKOCZKA. KUBACKI PRZESZEDŁ WŁAŚNIE DO HISTORII

Jak informował portal Życie: TEN POLAK DOZNAŁ PRAWDZIWEGO CUDU. LEDWO USZEDŁ Z ŻYCIEM, ALE PO PÓŁ ROKU WRÓCIŁ DO SPORTU

Portal Życie pisał również o… NAJDROŻSZY NA ŚWIECIE ROLEX NALEŻY DO RONALDO. TO CACKO PRZYKUWAŁO WZROK PODCZAS KONFERENCJI SPORTOWEJ BARDZIEJ NIŻ SŁOWA PIŁKARZA