W oczekiwaniu na rozwiązanie sprawy najbliższej przyszłości Roberta Kubicy, swoje decyzje muszą podejmować również ludzie zawiadujący kanałem TVP Sport. Transmisja wyścigów F1 jest uzależniona w dużej mierze od naszego kierowcy.

Krótko mówiąc: bez Kubicy w F1, TVP nie pokaże transmisji z wyścigów na otwartym kanale. Zapowiedział to dyrektor Marek Szkolnikowski:

„F1 jest produktem drogim i dość ekskluzywnym, idealnym wręcz dla kodowanego kanału. Formułą 1 bez Kubicy nie będziemy zainteresowani” – powiedział.

Może się jednak okazać, że jeśli Kubica ostatecznie zwiąże się z zespołem BMW i zacznie startować w serii DTM, TVP postawi właśnie na pokazywanie tej kategorii.

„Prowadziliśmy nawet wstępne rozmowy z DTM, natomiast wszystko zależałoby od kalendarza wyścigów i tego, czy udałoby się znaleźć miejsce w naszej ramówce. Poza tym ważna jest kwestia zaangażowania Orlenu w cały projekt i nie wiem, czy ten sponsor będzie nalegał na to, by wyścigi Roberta w DTM były pokazywane w otwartym kanale” – dodał Szkolnikowski.

Zdaniem dyrektora w takim wypadku mógłby wystarczyć jedynie cotygodniowy magazyn podsumowujący występy Polaka.

Przypominamy o... „KUBICA SIĘ NIE UŻALAŁ I CIĘŻKO PRACOWAŁ”. POLAK W GRONIE NAJWYBITNIEJSZYCH W F1

Jak informował portal "Życie"... „ZAWIODŁA JEGO GŁOWA”. NIESPODZIEWANE ODEJŚCIE KOLARSKIEGO GWIAZDORA

Portal "Życie" pisał również o... CZY W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ ZROBIMY ZAKUPY? PRZYPOMINAMY TEŻ, JAK ZMIENIĄ SIĘ NIEDZIELE HANDLOWE W 2020 ROKU