Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 okazał się w dużej mierze fiaskiem. Polak zdobył jeden punkcik w całym sezonie, a jego zespół Williams zajął przedostatnia pozycję w klasyfikacji generalnej.

Uznany dziennikarz zajmujący się tematyką F1 Joe Saward nie przejął się tym jednak i bardzo docenił kierowcę z Krakowa.

Saward ułożył listę 10 najwybitniejszych postaci Formuły 1 ostatniego dziesięciolecia i opublikował się na łamach „Autoweek”. Kubica znalazł na niej swoje miejsce.

Saward uzasadnił to w ten sposób:

„Jeżeli szukacie bohaterów i niesamowitych historii ludzkich, nie musicie bardzo zagłębiać się w Formułę 1, ale historia Kubicy jest jedną z bardziej wyjątkowych, mimo że wygląda na to, że nie osiągnął on tego, co chciał. Kubica kiedyś był gościem zmierzającym wprost do Ferrari i byłby wspaniałym rywalem Lewisa Hamiltona, gdyby nie obrażenia odniesione w strasznym wypadku rajdowym”.

„Kubica wiedział, że może winić tylko siebie, ale nie użalał się tylko pracował bardzo ciężko, przechodząc szereg operacji i znalazł możliwość powrotu do F1, jeżdżąc bolidem Williamsa jedną ręką. Fakt, że to osiągnął, nawet jeżeli tylko na jeden sezon, jest niesamowity” – dopowiedział dziennikarz.

Przypominamy o... ZESPÓŁ ZAŻARTOWAŁ Z PRZYSZŁOŚCI KUBICY! CZY KIEROWCY SPODOBAŁ SIĘ TEN KAWAŁ

Jak informował portal "Życie"... CO ON ZJADA NA ŚNIADANIE? NIEWIARYGODNA PRZEMIANA BYŁEGO PIŁKARZA BARCELONY [FOTO]

Portal "Życie" pisał również o... PO ULICACH MIASTA SPACERUJĄ GOŁĘBIE W KAPELUSZACH. O CO TU CHODZI [ZDJĘCIA]