Cucine Lube Civitanova wygrał z Consarem Rawenna. Był to ostatni mecz w siódmej kolejce włoskiej Serie A. Klub zwyciężył wcześniej także w Lidze Mistrzów.

Po dwóch setach wynik wynosił 2:0 dla Civitanovy, jednak nie zabrakło chwil grozy. Dobre zagrywki Shanone’a Vernona-Evansa, który wcześniej był atakującym ONICO Warszawa, mocno zagroził siatkarzom Civitanovy. Udało mu się zdobyć aż siedem asów.

Czwarty set także okazał się dość trudny dla mistrzów Włoch. Dopiero w tie-breaku udało się przesądzić o zwycięstwie – Cucine Lube Civitanova osiągnęli wynik 3:2 (25:22, 26:24, 18:25, 23:25 i 15:11).

Mateusz Bieniek, polski siatkarz, wyszedł na boisko w pierwszej szóstce. Udało mu się zdobyć dziewięć punktów – dwa z nich zagrywką, jeden blokiem. Później zszedł na ławkę rezerwowych.

Po tym meczu siatkarze klubu wciąż prowadzą w lidze włoskiej. Jak podaje „Przegląd Sportowy”, mają pięć punktów przewagi nad Leo Shoes Modena i Itasem Trentino, a także siedem nad Sir Safety Conad Perugia, który zajmuje czwarte miejsce.

Kolejny mecz Lube odbędzie się już w weekend – zmierzą się z Tonno Callipo Vibo Valentia. Jednak jeszcze ciekawszym meczem może być starcie drużyny, która zajmuje drugie miejsce – Leo Shoes Modena Bartosza Bednorza, a także Itas Trentino z trzeciej pozycji.

Podczas weekendu będziemy mogli także obserwować grę Vero Volley Bartosza Kurka z Calzedonią Verona Bartłomieja Klutha. Przegrany ostatniego spotkania, Consar Rawenna, zmierzy się z Perugią Wilfredo Leona i Vitala Heynena.

Przypomnij sobie o… MICHAŁ SZPAK ZREZYGNOWAŁ Z WYSTĘPÓW W TVP. JUŻ WIADOMO, W JAKIEJ STACJI GO TERAZ ZOBACZYMY

Jak informował portal Życie: ADAM MAŁYSZ ZDRADZIŁ W WYWIADZIE SWOJE PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. CZY LEGENDARNY SPORTOWIEC ZOSTANIE TRENEREM

Portal Życie pisał również o… WZRUSZAJĄCY GEST MAURICIO POCHETTINO. MĘŻCZYZNA POŻEGNAŁ SIĘ Z PIŁKARZAMI TOTTENHAMU [ZDJĘCIA]