W meczu Serie A zespół Szczęsnego zmierzył się z AC Milan. Jak informują sportowe fakty.wp.pl, największy popis dał bramkarz reprezentacji Polski. Szczęsny zachwycał od pierwszej od ostatniej minuty meczu.

Potwierdzeniem tego są liczne komentarze zawarte w włoskich mediach. Niektórzy komentatorzy uznali Szczęsnego za najlepszego gracza na boisku. Zdecydowanie przysłużył się zwycięstwu swojej drużyny, ponieważ Juventus Turyn wygrał z AC Milan 1:0

Efektowne obrony Wojciecha Szczęsnego doczekały się zasłużonych komplementów. Odparł ataki między innymi Lucasa Paquety czy Theo Hernandeza. A gdy mecz zbliżał się już ku końcowi w widowiskowy sposób obronił strzał Hakana Calhanoglu.

Dziennikarze prześcigali się w komplementach pod adresem Szczęsnego. Niektóre z nich były w iście włoskim stylu.

- Wojciech Szczęsny bronił wszystko w tym meczu i zamurował swoją bramkę przed Milanem – uznali dziennikarze "La Gazzetta dello Sport", co możemy przeczytać na stronie dziennika.

- Najlepszy na boisku w pierwszej połowie. Popisywał się powietrznymi paradami przy strzałach Paquety i Hernandeza. Zawsze na posterunku i bardzo dobry również w drugich 45 minutach – taka pochwała pojawiła się na portalu calciomercato.com. Jego redaktorzy naprawdę musieli być pod wrażeniem gry Polaka.

- Szczęsny przez 90 minut był bardzo skoncentrowany. W pierwszej połowie Polak obronił kilka niebezpiecznych strzałów, a w drugiej wykazał się świetnym refleksem – rozpływała się w pochwałach gazeta "Corriere dello Sport".

Portal "Życie" pisał też o: ZNANY BRAMKARZ ZAPRASZA FANÓW DO WSPÓLNEJ GRY! KAŻDY MA SZANSĘ SIĘ Z NIM ZMIERZYĆ

Warto przeczytać także: ,,W KOŃCU ZŁAPAŁEM RADOŚĆ ZE SKAKANIA." TO MOŻE BYĆ NAJWIĘKSZY POWRÓT JAKI MIAŁ MIEJSCE W POLSKICH SKOKACH NARCIARSKICH

Przypominamy o: PIŁKARZE JUVENTUSU I ON – MISTRZ DRUGIEGO PLANU, WESOŁY BRAMKARZ WOJCIECH SZCZĘSNY!