Jak doskonale pamiętamy, w ubiegłą środę nasze wioślarki wywalczyły pierwszy medal dla Polski podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. To niesłychana radość zarówno dla samych wioślarek, jak i dla kibiców.

Dlaczego prezydent zwlekał?

Jak jednak podaje portal Goniec, oficjalny post z gratulacjami od prezydenta Andrzeja Dudy pojawił się na jego profilu na Twitterze dopiero w czwartkowy wieczór. Do tej pory prezydent zawsze na bieżąco komentował sportowe wydarzenia. Czemu tym razem było jednak inaczej?

Warto zaznaczyć, że jedna z wioślarek – Katarzyna Zillmann należy do społeczności LGBT+ i sceptycy twierdzą, że to właśnie to jest powodem opóźnionej reakcji prezydenta Andrzeja Dudy na sukces naszych wioślarek. Co więcej, Katarzyna Zillmann w wywiadzie dla Telewizji Polskiej, który odbył się tuż po zdobyciu medalu pozdrowiła swoją partnerkę.

Mocne komentarze internautów

Prezydent Andrzej Duda postanowił odeprzeć te doniesienia i w opublikowanym przez siebie poście zaznaczył, że szanuje każdego, kto reprezentuje nasz kraj.

- Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie. Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje by godnie reprezentować Polskę. Z wielką radością przyjąłem srebrny medal naszych Wioślarek. Gratuluję i dziękuję! Brawo! – brzmi post prezydenta opublikowany na Twitterze.

Mimo takiej deklaracji internauci mocno skrytykowali zachowanie prezydenta i pozostawili pod postem komentarze wyśmiewające tak długie zwlekanie z gratulacjami.

Jak informował portal "Życie Polska": OGROMNE ZMIANY W ŻYCIU DOROTY SZELĄGOWSKIEJ. CZY ZNANA PROJEKTANTKA PRZEKAZAŁA ROZWIEDZIE SIĘ PO RAZ KOLEJNY

Przypomnij sobie: „ROLNIK SZUKA ŻONY”: ANNA BARDOWSKA POSTANOWIŁA POKAZAĆ SWOIM FANOM COŚ NIETYPOWEGO. WYBRAŁA SIĘ NA BUDOWĘ NIEUKOŃCZONEGO DOMU. JEST KOMPLETNY PLAN

Portal "Życie Polska" pisał również: OGROMNE ZMIANY W PRZYZNAWANIU ULGI NA DZIECKO. KTO BĘDZIE MÓGŁ SKORZYSTAĆ Z PREFERENCYJNEGO ROZLICZANIA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: OGROMNE WSPARCIE JUSTYNY KOWALCZYK OKAZANE IDZE ŚWIĄTEK. WSPANIAŁA TENISISTKA ODPOWIEDZIAŁA NA KOMENTARZ MISTRZYNI