Branżą, która najbardziej ucierpiała w czasie lockdownów spowodowanych przez pandemię, bez wątpienia była gastronomia. Chociaż początkowo rząd ogłosił zamknięcie lokali na niewinne trzy tygodnie, to wkrótce przeciągnęły się one aż do kilkunastu miesięcy.

Nawet największe i najbardziej luksusowe restauracje w dużym stopniu ucierpiały przez brak klientów - dla wielu pracowników lokali oznaczało to utratę pracy. Nawet teraz, po blisko dwóch miesiącach od ponownego otwarcia punktów gastronomicznych, ich pracownicy spodziewają się jedynie najgorszego.

Swoje obawy wyraził między innymi Mateusz Gessler, zarządzający kilkoma restauracjami w stolicy. Jaki los przewiduje restaurator dla swojej branży?

Najbliższe miesiące nie będą łatwe...

Przez pewien czas wydawało się, że branża gastronomiczna może wreszcie odetchnąć z ulgą - restauracje zaczęły ponownie przyjmować klientów, którzy - stęsknieni za posiłkami na mieście - tłumnie wyruszyli do lokali. Niestety, nad gastronomią ponownie zawisły czarne chmury...

Polski rząd przewiduje bowiem, iż w wyniku niewystarczającej liczby zaszczepionych osób, już jesienią możemy spodziewać się w Polsce czwartej fali zachorowań. Nie ulega wątpliwości, że ponownie uderzy to w branże, które dopiero niedawno podniosły się po kolejnych lockdownach.

"Okres pandemiczny był trudny dla wszystkich hotelarzy i restauratorów. Rząd zamknął nas na trzy tygodnie, a ostatecznie trwało to siedem miesięcy. Było ciężko, dlatego że nas napędzają uśmiechy gości i karmienie ich w restauracjach, a nie w pudełkach na wynos" - mówił Mateusz Gessler.

Restaurator spodziewa się najgorszego - kiedy do Polski zawita kolejna fala zakażeń koronawirusem, gastronomia może nie być na to przygotowana. Pracownicy restauracji już teraz szykują się do ponownego przejścia na przygotowywanie dań na wynos - wszyscy mają jednak nadzieję, iż nie dojdzie do kolejnego zamknięcia restauracji.

Czy branża gastronomiczna rzeczywiście ma powody do obaw?

Zobacz także: Julia Wieniawa chwali swojego ukochanego w mediach społecznościowych. To słodkie, co zrobił dla niej Nikodem Rozbicki

Może cię zainteresować: Ewa Wachowicz ponownie w objęciach miłości. Kto jest jej nowym wybrankiem? Zakochani są naprawdę szczęśliwi

Pisaliśmy również o: Klaudia Halejcio pochwaliła się swoim nowym domem. Internauci są zachwyceni tymi wnętrzami. Musiały kosztować krocie