Jak podaje portal abczdrowie, jedna z kobiet ze Stanów Zjednoczonych opublikowała na Twitterze zdjęcie palców swojej mamy, która choruje na dość rzadką chorobę Raynauda.

Nietypowa dolegliwość!

Schorzenie objawia się bladością palców, w reakcji na zimno. Jest to spowodowane skurczem drobnych naczyń krwionośnych znajdujących. Do tej pory naukowcom nie udało się jednak do końca wyjaśnić podłoża tej choroby. Jak się okazuje, na nietypową chorobę cierpi zaledwie 5% światowej populacji.

Skoro choroba jest tak rzadka nie dziwi, że internauci są nieco zaskoczeni fotografią, którą 23 – letnia Julie opublikowała na popularnym serwisie Twitter. Na zdjęciu widać, jak palce jej mamy są praktycznie białe. Okazuje się, że palce kobiety reagują tak na niską temperaturę, nie tylko w zimie, ale nawet kiedy zmarznie latem.

Post wywołał poruszenie w sieci!

- Czasami pomagają rękawiczki, ale jeśli jest poniżej 2-3 stopni Celsjusza, to nic nie daje. Najgorszy jest moment, kiedy czucie i kolor stopniowo powracają do palców, wtedy pojawia się potworny ból. Mama opisuje to jako przerażające uczucie mrowienia, w najlepszym przypadku opisuje je jako niewygodne, a w najgorszym jako bardzo bolesne – wyjaśniła córka kobiety podczas rozmowy z „Jam Press”.

Pod postem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele osób radziło, co robić w takich chwilach, aby przywrócić prawidłowe krążenie krwi i kolor palców. Inni wyrażali natomiast swoje zadowolenie z faktu, że znaleźli bratnią duszę, ponieważ sami także chorują na chorobę Raynauda.

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ KOLEJNA POMYŁKA W POPULARNYM PROGRAMIE! PROWADZĄCY "DZIEŃ DOBRY TVN" POPEŁNIŁ SPORY BŁĄD

Przypomnij sobie: PRAWDA O TYM, CO TOMASZ KAMMEL NAPRAWDĘ MYŚLI O MARZENIE ROGALSKIEJ WYSZŁA NA JAW. PREZENTER WRESZCIE SKOMENTOWAŁ JEJ ODEJŚCIE Z TVP. POSZŁO NA ŻYWO

Portal "Życie" pisał również: PRAWDA NA TEMAT MICHAŁA SZPAKA WYSZŁA NA JAW! WSZYSTKO ZDRADZA BYŁY REŻYSER TVP. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZASKAKUJĄCE SCENY TUŻ PO PROCESJI. WIELE OSÓB NIE MOGŁO UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI