Jak podaje portal o2, wczoraj w Krakowie miała miejsce dość nietypowa manifestacja. Zaledwie kilka minut po zakończeniu procesji w Boże Ciało, na rynku zgromadzili się aktywiści.

Niespodziewana manifestacja!

Jak się okazuje, zorganizowali oni manifestację, która miała uwypuklić wiele tematów, dotyczących Kościoła, które nierzadko są mocno tuszowane.

W dniu ekspansji kościoła katolickiego na ulice miast Polski, staniemy pod krakowską kurią, żeby przypomnieć, że między sypanymi kwiatami i modłami, kryje się zło. Pedofilia, malwersacje, mową nienawiści, dyskryminacja ze względu na płeć i orientację seksualną – zaznaczyli organizatorzy manifestacji.

Aktywiści chcą zwrócić uwagę na błędy Kościoła

Co więcej, aktywiści mieli w planach rozpoczęcie swojej manifestacji razem z procesją, jednak finalnie nie pozwolono im na to. Manifestacja nosiła nazwę „Dość Milczenia” i zwracała uwagę nie tylko na pedofilię obecną w Kościele, ale także zaznaczała, jak wiele jest obecnie mowy nienawiści, czy nakłaniania do przemocy w stosunku do osób innej orientacji.

Nie udało się nie zwrócić uwagi na manifestację. Mocno odznaczała się, a aktywiści cytowali głośno słowa najważniejszych kapłanów polskiego Kościoła, m.in. abp Sławoja Leszka Głódzia, czy abp Stanisława Gądeckiego.

Aktywiści przyodziali białe stroje podobne do habitów, które naznaczone były czerwoną farbą, co miało oznaczać krew i cierpienie osób, które są krzywdzone przez Kościół. Kolejna manifestacja ma zostać zorganizowana w Krakowie już jutro!

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ KOLEJNA POMYŁKA W POPULARNYM PROGRAMIE! PROWADZĄCY "DZIEŃ DOBRY TVN" POPEŁNIŁ SPORY BŁĄD

Przypomnij sobie: PRAWDA O TYM, CO TOMASZ KAMMEL NAPRAWDĘ MYŚLI O MARZENIE ROGALSKIEJ WYSZŁA NA JAW. PREZENTER WRESZCIE SKOMENTOWAŁ JEJ ODEJŚCIE Z TVP. POSZŁO NA ŻYWO

Portal "Życie" pisał również: PRAWDA NA TEMAT MICHAŁA SZPAKA WYSZŁA NA JAW! WSZYSTKO ZDRADZA BYŁY REŻYSER TVP. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: DA SIĘ ZRZUCIĆ WAGĘ DWÓCH DOROSŁYCH MĘŻCZYZN? UZNAWANA ZA NAJCIĘŻSZĄ NA ŚWIECIE KOBIETA UDOWODNIŁA, ŻE WSZYSTKO JEST MOŻLIWE. DZIŚ WYGLĄDA JAK BOGINI