Według informacji przekazanych przed portal Pomponik, już niedługo w Lewinie Kłodzkim, rodzinnym miasteczku znanej piosenkarki, stanie pomnik Violetty Villas. Fani będą zachwyceni.

Władze miasteczka wpadły na niecodzienny pomysł

Obecnie przyjeżdżający turyści fotografują się na tle domu Violetty Villas. Stan budynku nie jest jednak najlepszy. Z tego też powodu władze miasteczka postanowiły, że aby uczcić pamięć o kobiecie, a także umożliwić turystom pozyskanie pamiątki związanej z ich ukochaną artystką, w ogólnodostępnym miejscu stanie pomnik Villas.

Warto także wspomnieć, że w ubiegłym roku z inicjatywy pani Joanny Klimek – Szymanowicz, która jest wójtem Gminy Lewin Kłodzki, w gmachu szkoły, do której niegdyś uczęszczała Violetta Villas powstało muzeum poświęcone jej pamięci.

Jak będzie wyglądał pomnik?

- Pomysł na przebudowę budynku przy ul. Chopina 2 oraz otwarcie w nim centrum społeczno-kulturalnego pojawił się w 2016 r. Warunkiem realizacji inwestycji było pozyskanie dofinansowania -zaznaczyła pani Joanna Klimek – Szymanowicz podczas otwarcia muzeum.

Jak przekazał tajemniczy informator w rozmowie z dziennikarzami portalu Pomponik, obecnie trwają rozmowy z synem Violetty Villas nad tym, jak dokładnie ma wyglądać pomnik gwiazdy. Zarówno mężczyzna jak i fani chcą, aby Violetta Villas była na nim ukazana w czasie swoich największych życiowych sukcesów. Nie jest wykluczone, że pomnik zostanie odsłonięty dokładnie w 10 rocznicę śmierci artystki.

Dom Violetty Villas / YouTube: Marek Stachowiak
Dom Violetty Villas / YouTube: Marek Stachowiak

Jak informował portal "Życie": CENY W WIELU POLSKICH MIEJSCOWOŚCIACH MOCNO POSZYBOWAŁY W GÓRĘ! TURYŚCI NIE KRYJĄ ZASKOCZENIA CENAMI, JAKIE WINDUJĄ USŁUGODAWCY

Portal "Życie" pisał również: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI Z PORUSZAJĄCYM WYZNANIEM W INTERNECIE. SZEF POLSKIEGO RZĄDU ZE ŁZAMI W OCZACH WSPOMNIAŁ UKOCHANEGO OJCA. PAMIĘĆ WCIĄŻ ŻYWA