Nie da się ukryć, że temat emerytur w naszym kraju jest tematem niezwykle drażliwym. Wiele osób otrzymuje świadczenia, które nie pozwalają na godne przeżycie, podczas gdy stawki emerytur innych osób są po prostu niesamowicie wysokie.

Niesamowicie niskie emerytury!

Jak zatem przedstawiają się wysokości świadczeń wśród najpopularniejszych celebrytów w naszym kraju? Czy emerytowane gwiazdy polskiej sceny muzycznej i ekranu także muszą dorabiać do świadczenia emerytalnego, tak jak wiele emerytów, którzy nie zrobili ogromnej kariery podczas swojej młodości?

Jak informuje portal Super Biznes, emerytury takich osób Krystyna Tkacz, Karol Strasburger czy też Alicja Majewska niczym nie odbiegają od stawek, które otrzymuje przeciętny Polak. Wymienione gwiazdy mogą liczyć na świadczenie w wysokości maksymalnie 2 tysięcy złotych.

Na jakie świadczenie może liczyć znana gwiazda?

W podobnej sytuacji znalazła się Krystyna Loska. Kobieta pracowała w Telewizji Polskiej przez ponad 33 lata! Kiedy zrezygnowała ze swojej posady w stacji TVP przez kilka lat pozostawała jeszcze czynna zawodowo i często widywano ją na estradzie. Mimo tego, emerytura znanej gwiazdy nie powala na kolana.

Znana prezenterka podczas rozmowy z dziennikarzami Super Expressu wyznała, że jej świadczenie emerytalne jest niedużo wyższe niż 1500 złotych! Trudno stwierdzić, że za taką kwotę można żyć na dobrym poziomie.

Wiele osób nie może zrozumieć z jakiego powodu artyści mają tak niskie emerytury. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest to spowodowane tym, że przeważnie osoby takie pracują na podstawie umów o prawa autorskie, które nie podlegają obowiązkowi odprowadzania składek. Dlatego też ich świadczenia emerytalne są skandalicznie niskie.

Krystyna Loska / YouTube:  Paula Rodak
Krystyna Loska / YouTube: Paula Rodak

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA OGROMNE ZMIANY! NIE BĘDZIE MOŻNA JUŻ ZREZYGNOWAĆ Z LEKCJI RELIGII

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, JEŚLI NIE PRZESTRZEGAJĄ PEWNEGO PRZEPISU. W TYM PRZYPADKU MOŻE CZEKAĆ WYSOKI MANDAT. MOWA O KLATKACH SCHODOWYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY ZŁOŻYŁ WIĄŻĄCĄ OBIETNICĘ WBREW WOLI MEGHAN? CZY SZYKUJE SIĘ ZATEM KOLEJNY SKANDAL W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Z życia gwiazd: ZABRAKŁO WŚRÓD NAS WOKALISTKI UWIELBIANEGO PRZEZ POLAKÓW ZESPOŁU. PRZY ICH HITACH BAWIONO SIĘ W LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. ARTYSTKA MIAŁA 45 LAT