Niestety, los nie wybiera i nawet w święta docierają do nas bardzo smutne informacje. Jak podaje portal Goniec, nie ma już z nami Wiesława Wójcika, znanego aktora, którego mogliśmy oglądać w wielu polskich produkcjach, między innymi w filmach samego Andrzeja Wajdy.

Bardzo smutna wiadomość!

Wiesław Wójcik odszedł od nas mając 75 lat, a tragiczna informacja została przekazana do mediów w Wielkanoc, 4 kwietnia. Na ten moment nie podano oficjalnej przyczyny śmierci aktora.

Aktor zadebiutował w 1969 roku. Wiesław Wójcik zagrał w wielu znanych i znaczących filmach. Otrzymał bowiem rolę w „Katyniu” oraz w „Człowieku z marmuru” reżyserii samego Andrzeja Wajdy. Przez wiele lat swojej kariery podjął się ról w blisko 40 filmach.

Ogromna kariera aktora!

Znanego mężczyznę mogliśmy oglądać także w serialach, pojawił się między innymi w „Na dobre i na złe”, „Złotopolskich”, „Kryminalnych” czy „Koronie królów”. Wiesław Wójcik gościł jednak nie tylko przed kamerami, ale także na deskach teatrów. Przez wiele lat współpracował ze Starym Teatrem w Krakowie.

- Odszedł dziś Wiesław Wójcik, aktor - towarzysz Jodła w 'Człowieku z marmuru', a niedawno król Władysław Łokietek. Bywał ostatnimi laty na Reformackiej, aktywny, kipiał humorem: opowiadał pyszną, rodzinną, anegdotę o sztucznej szczęce Piłsudskiego. Dusza człowiek. Artysta. RIP – brzmi jeden z wpisów fanów aktora, zamieszczony na Twitterze.