Jak informuje serwis Goniec, sytuacja w jednej z parafii na południu Polski jest niezwykle poważna. Ważny komunikat do wiernych wydała właśnie Kuria Diecezjalna w Gliwicach. Okazuje się bowiem, że zakażonych koronawirusem jest dwóch biskupów. Testy ostatecznie potwierdziły chorobę. Przedstawiciele kurii wyszli z bardzo pilnych i ważnym apelem do wiernych. Chodzi o zdrowie i życie!

Zakażonych koronawirusem jest dwóch biskupów gliwickich – Jan Kopiec i Andrzej Iwanecki. Choroba duchownych sprawiła, ze trzeba było odwołać mszę Krzyżma Świętego. Wierni, którzy mogli mieć bezpośredni kontakt z chorymi biskupami zostali poproszeni o obserwację swojego stanu zdrowia i w razie potrzeby zgłoszenie się na testy.

Kuria Diecezjalna w Gliwicach potwierdza zakażenie koronawirusem u dwóch biskupów. Pojawił się pilny apel do wiernych

Biskupi Jan Kopiec i Andrzej Iwanecki przeszli testy na koronawirusa we wtorek 30 marca, a dzień później wyszło na jaw, że są zakażeni. Biskupi zostali wysłani na kwarantannę i nie będą brać udziału w nabożeństwach i uroczystościach kościelnych do 11 kwietnia.

Z tego względu odwołana została msza Krzyżma Świętego w Wielki Czwartek i nowy termin nabożeństwa zostanie podany wkrótce. Liturgie Triduum Paschalnego będą przebiegać zgodnie z harmonogramem i zostaną poprowadzone przez innych księży.

Kuria wyszła również z pilnym apelem do wiernych, którzy mogli mieć kontakt z chorymi biskupami w ostatnich dniach. Zostali poproszeni o to, aby monitorować swój stan zdrowia i w razie objawów zgłosić się do lekarza lub na testy, a także do lokalnego sanepidu.

„Apelujemy do wszystkich o rozwagę i stosowanie się do zasad sanitarnych, a także przyjęcie ze zrozumieniem ograniczeń, które w czasie Świąt Wielkanocnych muszą zostać zachowane w świątyniach” – czytamy w komunikacie gliwickiej kurii.

Komunikat Kurii w Gliwicach/źródło: Kuria Diecezjalna w Gliwicach
Komunikat Kurii w Gliwicach/źródło: Kuria Diecezjalna w Gliwicach
Komunikat Kurii w Gliwicach/źródło: Kuria Diecezjalna w Gliwicach

Jak informował portal "Życie": JUŻ OD CZWARTKU TRZEBA SPEŁNIĆ WAŻNY OBOWIĄZEK. W INNYM PRZYPADKU MOŻNA DOSTAĆ KARĘ GRZYWNY. O CZYM MUSZĄ PAMIĘTAĆ POLACY

Przypomnij sobie: KATARZYNA CICHOPEK MA SZANSE NA ROZWÓJ KARIERY W TVP? MEDIA MÓWIĄ O TYM, ŻE OTRZYMA NOWY WŁASNY PROGRAM! FANI AKTORKI MAJĄ POWODY DO RADOŚCI

Portal "Życie" pisał również: ODWAŻNA DECYZJA PARAFII W POLSCE. KSIĘŻA ZDECYDOWALI SIĘ NA NIETYPOWY KROK CHWILĘ PRZED WIELKANOCĄ. WIERNI NIE BĘDĄ MOGLI W OGÓLE WEJŚĆ DO KOŚCIOŁA

Pisaliśmy również o: „SANATORIUM MIŁOŚCI 3”: JANINA I ZBYSZEK JEDNAK ZOSTALI PARĄ? STAŁO SIĘ JASNE, JAK POTOCZYŁO SIĘ ŻYCIE LUBIANYCH PRZEZ WIDZÓW UCZESTNIKÓW PROGRAMU TVP