Szykuje się bardzo ważny czas dla wszystkich Polaków. Zacznie się już o północy, w nocy ze środy na czwartek. O czym mowa?

Portal Money przypomina, że to wielkie wydarzenie ma miejsce tylko raz na dziesięć lat. Już niebawem rozegra się elektronicznie. Każdy z Polaków musi o tym pamiętać.

Pieniądze dla emerytów / Youtube @Czas to Pieniądz
Pieniądze dla emerytów / Youtube @Czas to Pieniądz

Spis powszechny – ważny obowiązek Polaków

Chodzi rzecz jasna o spis powszechny, który zostanie oficjalnie rozpoczęty już 1 kwietnia, o północy. Co ważne, konieczność dołączenia do spisu obejmuje nas wszystkich. Można będzie zrobić to online, podczas rozmowy telefonicznej lub osobistej z rachmistrzem spisowym.

W spisie pojawią się pytania, które pozwolą m.in. sprawdzić, ilu mieszkańców liczy Polska i jakiego są wyznania oraz w jakiej są sytuacji materialnej. Będzie wiadomo także, ilu Polaków wróciło zza granicy, jakie są warunki bytowe większości oraz sytuacja zawodowa.

Co ważne, do spisu musi dołączyć każdy z nas. Jesteśmy do tego zobowiązani przepisami, dlatego odmowa nie jest możliwa – a jeśli się nie dopiszemy, będzie nas czekała sroga grzywna, która może wynieść nawet do 5 tys. zł.

Pieniądze/YouTube @UZdzicha
Pieniądze/YouTube @UZdzicha

Najprościej jest wypełnić spis online – wystarczy wejść na stronę spis.gov.pl, wypełnić kwestionariusz i wykonać swój obowiązek nawet pierwszego dnia. Co ważne, wszystkie odpowiedzi mają dotyczyć stanu na 31 marca.

Poza dość szczegółowymi pytaniami o warunki mieszkalne będzie również poruszona kwestia odnawialnych źródeł energii, relacji rodzinnych, emigracji i aktywności ekonomicznej.

Jeśli nie weźmiemy udziału w spisie online, najprawdopodobniej otrzymamy telefon od rachmistrza – jednak to ma nastąpić dopiero po świętach.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „SANATORIUM MIŁOŚCI 3”: JANINA I ZBYSZEK JEDNAK ZOSTALI PARĄ? STAŁO SIĘ JASNE, JAK POTOCZYŁO SIĘ ŻYCIE LUBIANYCH PRZEZ WIDZÓW UCZESTNIKÓW PROGRAMU TVP

O tym się mówi w Polsce: ODWAŻNA DECYZJA PARAFII W POLSCE. KSIĘŻA ZDECYDOWALI SIĘ NA NIETYPOWY KROK CHWILĘ PRZED WIELKANOCĄ. WIERNI NIE BĘDĄ MOGLI W OGÓLE WEJŚĆ DO KOŚCIOŁA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA ZORIENTOWAŁA SIĘ, ŻE SZNUREK NA KLAMCE AUTA NIE ZNALAZŁ SIĘ TAM BEZ POWODU. JEJ PRZERAŻENIE OKAZAŁO SIĘ SŁUSZNE

Z życia gwiazd: ROBERT LEWANDOWSKI OTRZYMAŁ KIEPSKIE WIEŚCI! UWIELBIANY PIŁKARZ MA DRUZGOCĄCĄ DIAGNOZĘ LEKARZY. SZYKUJE SIĘ DŁUGA PRZERWA? NIE MA CO LICZYĆ NA REKORD