Niestety, dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Odeszła Hana Hegerova – wybitna artystka lat 60. Gwiazda miała słowackie korzenie, jednak w zdecydowanej większości związana była z Czechami. Zmarła w wieku 89 lat.

Ogromna kariera artystki

Jak podaje serwis Pikio, Hana Hegerova odeszła od nas dokładnie 23 marca, mając 89 lat. Artystka zmarła w Pradze. Gwiazda rozpoczynała swoją karierę jako aktorka w teatrach, jednak potem oddała swoje serce muzyce.

Hana Hegerova pierwsze kroki stawiała w latach 50. na deskach teatru w Żylinie na Słowacji. Następnie na początku lat 60. postanowiła przenieść się do Pragi gdzie mocno rozwinęła swoją karierę. Można było oglądać ją w teatrze Semafor oraz Rokoko. Następnie kobieta zaczęła wykonywać piosenki w języku czeskim oraz polskim, a jej kariera rozwinęła się piorunująco szybko!

Co więcej, artystka wystąpiła także na festiwalu w Sopocie w 1962 roku. Wykonała wtedy piosenkę „Szeptem” Ludmiły Jakubczak, dzięki czemu w konkursie zajęła drugie miejsce. Polskie utwory zagościły także na jej płycie, którą wydała w 1966 roku.

Wielka strata

Najpopularniejszym utowrem Hany Hegerovej jest „Lavendulova”, która została wydana w 1987 roku. Cały album, na którym zawarta została wspomniana piosenka został wyróżniony platynową płytą.

Oficjalnie Hana Hegerova zakończyła swoją karierę w 2011 roku w wieku 80 lat. Obecnie nie podano do informacji powodu śmierci artystki. Jednak wiadomość o tak ogromnej stracie dotarła już do wielu europejskich krajów.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLACY MUSZĄ BYĆ PRZYGOTOWANI NA WIZYTĘ POLICJI W WIELKANOC? GŁOS W TEJ SPRAWIE ZABRAŁ RZECZNIK KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI

O tym się mówi w Polsce: ARCYBISKUP MAREK JĘDRASZEWSKI WYDAŁ WSKAZANIA W SPRAWIE CELEBRACJI WIELKIEGO TYGODNIA. PROSI O JEDNĄ WAŻNĄ RZECZ. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: PIOTR ŻYŁA WYJAWIŁ CAŁĄ PRAWDĘ NA TEMAT SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO! JAK SKOCZEK ODBIERA PLOTKI NA SWÓJ TEMAT

Z życia gwiazd: WALDUŚ ZE „ŚWIATA WEDŁUG KIEPSKICH” NIE PRZYPOMINA SAMEGO SIEBIE. AKTOR APELUJE O POMOC. JAK OBECNIE WYGLĄDA BARTOSZ ŻUKOWSKI