O możliwych zmianach w programie 500 plus mówiło się już od bardzo dawna. Nawet pod koniec 2019 roku Jadwiga Emilewicz zaznaczała, że nie jest wykluczone, iż niebawem programy 500 plus zostaną zawieszone. Finalnie tak się jednak nie stało, lecz beneficjenci 500 plus powinni być przygotowani na ogromne zmiany.

Zmiany w programie 500 plus?

W ostatnim czasie znów pojawiały się doniesienia, że z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej w naszym kraju, spowodowanej pandemią koronawirusa, możliwe jest zawieszenie wypłat w ramach programu 500 plus. Tym plotkom zaprzeczył premier Mateusz Morawiecki, który uspokoił, że do takiej sytuacji na pewno nie dojdzie.

- 500 plus trafia do wszystkich dzieci i tak pozostanie. Nie chcemy ograniczać programu do kryterium dochodowego – zaznaczył sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Stanisław Szwed, podczas rozmowy z dziennikarzami portalu Money.

Jak informuje portal Głos Wielkopolski, coraz częściej pojawiają się natomiast głosy dotyczące konieczności waloryzacji wypłat w ramach programu 500 plus, która nie miała miejsca od momentu wprowadzenia świadczenia w życie, a ceny w sklepach nieustannie odnotowują skoki wzwyż. Czy jest zatem nadzieja na zwiększenie wypłat w ramach programu?

Bony zamiast gotówki?

Jak zaznaczył podsekretarz stanu, na ten moment nie jest możliwe wprowadzenie waloryzacji 500 plus, jednak nie jest to wykluczone w kolejnych latach. Warto jednak zaznaczyć, że w budżecie na ten rok przewidziane są inne formy pomocy rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Kolejnym z pomysłów dotyczącym programu 500 plus było wprowadzenie bonów zamiast wypłat gotówki. Takiemu rozwiązaniu, zaproponowanemu przez Jadwigę Emilewicz sprzeciwiła się Beata Szydło, która uważa, że taki pomysł nie ma uzasadnienia, a co więcej wprowadzi brak zaufania do obecnie panującego rządu.

Okazuje się zatem, że na ten moment nie będzie wielkich zmian dla beneficjentów programu 500 plus. Jakie jednak kroki zdecyduje się podjąć rząd w najbliższej przyszłości?

Zmiany w programie 500 plus / YouTube:  Aktualności 360
Zmiany w programie 500 plus / YouTube: Aktualności 360

Jak informował portal "Życie": BEATA TADLA MOŻE BYĆ DUMNA ZE SWOJEGO MĘŻA! CZYM ZAJMUJE SIĘ PARTNER ZNANEJ DZIENNIKARKI I JAKIE SĄ JEGO ZAROBKI

Przypomnij sobie: TAJEMNICA BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ WYSZŁA NA JAW? OD LAT MÓWIŁO SIĘ O TYM, ŻE HARRY NIE JEST SYNEM KSIĘCIA KAROLA! POJAWIŁ SIĘ KOLEJNY KANDYDAT

Portal "Życie" pisał również: NIE MA JUŻ WĄTPLIWOŚCI, ŻE SPEŁNI SIĘ CZARNY SCENARIUSZ? CZY RZĄD ZDECYDUJE SIĘ NA PONOWNE WPROWADZENIE LOCKDOWNU

Pisaliśmy również o: FILIP CHAJZER ZNIKNIE Z OBSADY „DZIEŃ DOBRY TVN”? GWIAZDOR TELEWIZJI POSTANOWIŁ ODNIEŚĆ SIĘ DO KRĄŻĄCYCH OD DNI PLOTEK. JEST JASNOŚĆ W SPRAWIE