Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie na temat zespołu Bayer Full nie mówi się zbyt dobrze. Pierwszą aferą, która mocno wpłynęła na wizerunek formacji było przyznanie niesamowicie wysokiej dotacji w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Wtedy też, Sławomir Świerzyński udzielił kilku wywiadów, które mocno zaintrygowały Polaków.

Miarka się przebrała?

Od tego czasu wokół zespołu nieustannie pojawiają się nowe plotki, które mocno niszczą wizerunek grupy. Jak informuje portal Disco – polo, okazuje się, że Sławomir Świerzyński nie wytrzymał i postanowił sprostować wszystkie oskarżenia i doniesienia.

Na profilu zespołu Bayer Full, na Facebooku pojawiło się oficjalne oświadczenie od muzyka. Sławomir Świerzyński wyjaśnia w nim między innymi sprawę wykorzystania dwóch piosenek bez pozwolenia, a także sprawy dotyczącej sprzedaży koni, oraz głośnego sukcesu zespołu, jaki miał on odnieść w Chinach.

- Na wykorzystanie piosenki "Tawerna pod Pijaną Zgrają” otrzymałem wszystkie niezbędne zgody od ZAiKSu za co wniosłem należne opłaty. Wszelkie wątpliwości powinny być wyjaśniane z tą organizacją. Utwór „Wszyscy Polacy to jedna rodzina” był inspirowany ludową pieśnią „Wieczorem” – napisał Sławomir Świerzyński.

Artysta wydał oświadczenie

Co więcej, artysta dodał, że koń Sułtan, którego był właścicielem miał u niego zapewnione wszystko co najlepsze, a sama sprzedaż odbyła się zgodnie z prawem. Jednak podczas odsprzedaży muzyk nie był obecny, dlatego też nie wiedział, kto kupił konia i nie interweniował w tej sprawie.

Sławomir Świerzyński napisał także, że podczas koncertowania zespołu Bayer Full w Chinach, wykonywali oni piosenki przetłumaczone na język chiński przez tłumacza, który to otrzymał odpowiednie wynagrodzenie. Muzyk dodał, że obecnie nikt nie może wykonywać teraz bezprawnie utworów zespołu, tłumacząc się, że po ich tłumaczeniu autor jest inny.

Pod postem niemal natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. W wielu z nich fani artysty wyrazili słowa wsparcia oraz napisali, że artysta w żadnym wypadku nie powinien się tłumaczyć, bowiem nie zrobił nic złego. A jakie jest Wasze zdanie na temat całej sprawy?

Jak informował portal "Życie": JUŻ W PRZYSZŁYM MIESIĄCU EMERYCI BĘDĄ MIEĆ POWODY DO RADOŚCI! SZYKUJĄ SIĘ REKORDOWO WYSOKIE PRZELEWY OD ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Przypomnij sobie: NAJNOWSZY WPIS DOROTY BREJZY W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ROBI PRAWDZIWY SZAŁ. INTERNAUCI NIE MOGĄ POWSTRZYMAĆ SIĘ ZE ŚMIECHU. CHODZI O POWÓD ROZWODU

Portal "Życie" pisał również: SIOSTRA KATE MIDDLETON NIE PRZEJMUJE SIĘ CHAOSEM W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ PO WYWIADZIE HARRY’EGO I MEGHAN. PAPARAZZI UCHWYCILI CZYM SIĘ OBECNIE ZAJMUJE

Pisaliśmy również o: NIEZNANE DOTYCHCZAS FAKTY DOTYCZĄCE SPOTKANIA ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKIEGO I JANA PAWŁA II WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. NIKT O TYM NIE WIEDZIAŁ