Wysokość emerytur w naszym kraju to temat, który od niepamiętnych lat budzi sporo kontrowersji. Jak doskonale wiemy, wiele emerytów otrzymuje świadczenia, które ledwo wystarczają im na zapewnienie podstawowych potrzeb. W niektórych przypadkach jest natomiast zupełnie inaczej, bowiem najwyższa wypłacana emerytura w naszym kraju wynosi około 30 tysięcy złotych. Jak natomiast kształtują się stawki świadczeń w przypadku popularnych gwiazd show – biznesu?

Na jakie świadczenia mogą liczyć gwiazdy?

Jak przypomina portal Pudelek, jakiś czas temu, zanim Jolanta Kwaśniewska sama przeszła na emeryturę, zachęcała emerytów, aby udali się na odpoczynek w Alpy. Była Pierwsza Dama nie miała wtedy chyba pojęcia o tym, ile wynoszą świadczenia seniorów. Dziś sama otrzymuje od ZUS-u zaledwie 2 tysiące złotych miesięcznie.

W bardzo trudnej sytuacji znalazła się natomiast znana aktorka, Laura Łącz. Jak przyznaje kobieta, jej emerytura nie starczyłaby jej, aby utrzymać się w jakikolwiek sposób. Na konto aktorki wpływa bowiem świadczenie w wysokości zaledwie 1000 złotych.

- Jestem bardzo aktywna zawodowo: pracuję w serialu, mam swoją firmę, wydaję książki, uczę studentów, ale już dawno należy mi się odpoczynek. Prawda jest taka, że bez tych dodatkowych zajęć nie utrzymałabym się z mojej emerytury – wyznała aktorka jakiś czas temu podczas rozmowy z dziennikarzami „Faktu”.

Stawki emerytur nie są zbyt wysokie

Podobnie kształtuje się emerytura Karola Strasburgera. Jak wyznał znany aktor, jego emerytura wynosi zaledwie niecałe 2 tysiące złotych, podobnie jak emerytura Teresy Lipowskiej znanej z serialu „M jak miłość”. Jeszcze niższe świadczenie otrzymuje natomiast Maryla Rodowicz. Artystka przyznała, że od ZUS – u wpływa na jej konto zaledwie 1,5 tysiąca złotych.

Jak zatem widać, artyści także nie mogą liczyć na zbyt wysokie świadczenia wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i robią co mogą, aby dorobić sobie do niskich świadczeń emerytalnych.