Rząd już od jakiegoś czasu idzie na rękę nie tylko wielodzietnym rodzinom, ale i seniorom. Planowane są dla nich wyjątkowe podwyżki i dodatkowe świadczenia, które mogą znacznie podwyższyć standard życia emerytów - nieraz żyjących w skrajnym ubóstwie. Czego mogą spodziewać się starsze osoby?

Seniorów czeka zastrzyk gotówki

Od roku 2016 do 2020 zauważyć można było ogromną poprawę w świadczeniach zapewnionych najstarszym członkom naszego społeczeństwa. Minimalna wysokość emerytury wzrosła bowiem z 882,56 zł do 1200 zł. Kwota ta w najbliższym czasie ulegnie kolejnej podwyżce. Kiedy się to stanie?

Jak się okazuje, w marcu tego roku minimalna emerytura wynosić będzie już 1250 zł. Dojdą do tego tzw. trzynasta i czternasta emerytura. Podczas gdy ta pierwsza jest z roku na rok waloryzowana i nie podlega żadnemu podatkowi, to "czternastkę" w pełnej kwocie 1250 zł otrzymają jedynie ci emeryci, których miesięczne świadczenie nie przekracza 2900 zł brutto. W pozostałych przypadkach zostanie ona w odpowiedni sposób przeliczona.

Ujawniono także pomysł wprowadzenia emerytur stażowych, które umożliwiłyby przejście na emeryturę po przepracowaniu 35 lat przez kobiety oraz 40 lat przez mężczyzn. Najniższa kwota takiej emerytury wyniosłaby 1560 zł.

Czy warunki życia seniorów polepszą się dzięki tym rządowym inicjatywom?

Zobacz także: Kolejni członkowie rodziny wspominają Piotra Machalicę. Wzruszające słowa, aktor był wyjątkowym człowiekiem

Może cię zainteresować: Dorota Szelągowska pokazała jak wyglądały urodziny jej córeczki. Takiego przyjęcia dziewczynka się nie spodziewała

Pisaliśmy również o: Niespodziewane zachowanie Jakimowicza i Ogórek. Polacy są oburzeni decyzją Telewizji Polskiej