Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od lat pomaga najbardziej potrzebującym, zbierając pieniądze na specjalistyczny sprzęt, którego nie są w stanie zapewnić pacjentom szpitale. Podczas najbliższego finału zbierane będą środki mające pomóc dzieciom przebywającym na laryngologii i otolaryngologii, a także umożliwiające diagnostykę głowy. Nie ulega wątpliwości, że w tym roku WOŚP będzie musiał obejść się bez hucznych imprez, jakie miały miejsce do tej pory. Jurek Owsiak, znany jako jedna z najbardziej pozytywnych postaci w Polsce, jak zawsze jest dobrej myśli. Co powiedział na temat zbliżającego się 29. finału?

WOŚP nie będzie taki sam - jednak to właśnie to może okazać się jego siłą

Owsiak, pomimo przebytego niedawno zakażenia koronawirusem, powrócił już do pełni sił i z podwójnym entuzjazmem szykuje się do 29. finału WOŚP. Jak przyznał - nawet w najmniejszym stopniu nie jest zniechęcony trudnościami, jakich przysporzyła wszystkim pandemia. Sztab WOŚP-u skonstruowany jest bowiem tak, by wszystkie przeciwności losu "brać na klatę".

Zapytany o to, czy nie boi się, że w tym roku nie uda się pobić kolejnego rekordu zebranej kwoty, odparł:

"W ostatnim roku zebraliśmy około 186 mln złotych, ale ja dobrze wiem, że dziś ludzie mają mniej pieniędzy. To dla wszystkich trudny czas. Ale nawet przed pandemią tak w głębi serca czułem, by nie mówić o rekordach, bo jak go nie pobijemy, to co? Mamy spakować manatki? W sporcie jest podobnie – jak przybiegniesz czwarty, to tylko sekundy dzielą cię od pierwszego miejsca. My zbieramy już tak wielkie sumy, że rekord schodzi na dalszy plan".

Zaznaczył również, że pomimo zamknięcia szkół - a tym samym zmniejszenia liczby sztabów - wolontariuszy WOŚP przybyło także poza granicami Polski! Zbawienną rolę odgrywa również internet, dzięki któremu możliwe będzie wzięcie udziału w wydarzeniu nawet z drugiego końca świata.

Owsiak jest niesamowicie pozytywnie nastawiony do zbliżającego się finału i liczy na to, że Polakom po raz kolejny uda się udowodnić, jak wielkie mają serca.

Zobacz także: Zaskakujące wyznanie Blanki Lipińskiej. Nikt się tego nie spodziewał. Gwiazda podsumowała 2020 rok, a fani zwrócili uwagę na jeden, mały szczegół

Może cię zainteresować: Piotr Machalica aktorem był nawet w prawdziwym życiu. Przez lata ukrywał pewną ważną rzecz. Co to takiego

Pisaliśmy również o: Ferie w całej Polsce zaczynają się w poniedziałek 4 stycznia. Niestety stoki narciarskie zamknięte są do 17 stycznia. Gdzie podzieją się uczniowie