"Dzień Dobry TVN" podaje, że zaczynające sie od poniedziałku 4 stycznia 2021 roku, okraszone będą licznymi ograniczeniami, nakazami i zakazami, a to wszystko zwieńczone jest decyzją rządu, by odpoczynek uczniów odbywał się wyłącznie na terenie Polski.

Nakazy i zakazy vs ferie zimowe

Pod koniec października 2020 roku, minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas konferencji prasowej poświęconej feriom zimowym 2021, przedstawił, jakie rząd podjął decyzje w ich sprawie. Nie wszystkim się one spodobały...

Obostrzenia, które omówił minister zdrowia, maja obowiązywać od 28 grudnia 2020 roku, do 17 stycznia 2021 roku. Oznajmił on wówczas, że w podanym okresie obowiązywać będzie kwarantanna narodowa, którą wielu obywateli nazwało zwykłym, kolejnym lockodownem, tylko inaczej nazwanym.

Ferie spędzane w domu, dla dzieci nie są żadnymi feriami, a wyjątkiem którego restrykcja nie obowiązuje, mają być organizowane dla dzieci klas I-IV półkolonie, czyli zajęcia tematyczne, po których dzieci wracają do domów.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne ferie zimowe nie będą źródłem odreagowania, odstresowania i odpoczynku od codzienności, domowej nudy i szkolnej atmosfery. Nie wszystkie dzieci będą mogły zażyć nieco więcej ruchu i świeżego powietrza.

To jednak nie wszystko, co rząd zgotował młodzieży podczas ferii zimowych. ograniczenia związane z przemieszczaniem się, dodatkowo zaogniają wewnętrzny sprzeciw, jaki młodzież może mieć w sobie, odnośnie ich świętego czasu na odpoczynek zimowy.

Co o tym sądzicie? Czy zgodne z logiką jest, by w ferie zimowe kazać dzieciom zostać w domach, gdy spędziły w nich tyle miesięcy bez wychodzenia do szkoły?

O tym sie mówi: Szabrownicy splądrowali miejsce spoczynku małego dziecka. Powody tego czynu budzą odrazę i mdłości

Zerknij: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"