Rok 2020 nie jest dla nas najbardziej łaskawy. Nie tylko pod względem światowych problemów, ale także małych, prywatnych tragedii. W tym roku odeszło od nas wiele, ważnych i cenionych osobistości.

Kolejna wielka strata!

Niedawno informowaliśmy o śmierci Katarzyny Łaniewskiej. Niedługo potem odszedł od nas Piotr Machalica. Ostatnio Krystyna Janda poinformowała natomiast o śmierci Jerzego Karwowskiego. To kolejna, ogromna strata dla naszego kraju!

- Umarł Jerzy Maria Karwowski (pierwszy z lewej), nasz wielki Przyjaciel, członek zarządu naszej fundacji, ktoś ważny i najbliższy. Na tym zdjęciu świętujemy u Jurka w mieszkaniu powstanie Och- Teatru. Stoją od prawej Ernest Jędrzejewski, Małgosia Markiewicz, Janusz Jaworski, siedzimy ja i Maria Seweryn i szczęśliwy, uśmiechnięty Jurek. Cześć Jego pamięci – napisała Krystyna Janda.

Jerzy Karwowski ukończył Wydział Scenografii Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi.

Trudno się z tym pogodzić!

Na początku swojej kariery był asystentem reżysera w Operze Gdańskiej, a następnie kierownikiem administracyjnym w Teatrze Bim – Bom w Gdańsku. Co więcej, był także asystentem reżysera w serialu „Czterej pancerni i pies”. Asystował przy pierwszych ośmiu odcinkach.

Współpracował także z Kazimierzem Kutzem oraz Andrzejem Wajdą. Jerzy Karwowski był członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Rady Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury.

Reżyser zmarł w wieku 95 lat. Z tak ogromną stratą nie może pogodzić się Krystyna Janda, które nie zdołała jeszcze pozbierać się po śmierci Piotra Machalicy, z którym mocno się przyjaźniła. Do aktorki nieustannie napływają kondolencje!

Jak informował portal "Życie": 6 - LETNIA DZIEWCZYNKA ODESZŁA PRZED SAMYMI ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA. TO, CO WYDARZYŁO SIĘ W JEJ OSTATNICH CHWILACH WZRUSZA DO ŁEZ

Przypomnij sobie: ZE SKLEPÓW ZNIKA POPULARNY GADŻET KUCHENNY. GIS PRZESTRZEGA PRZED JEGO UŻYWANIEM. OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEGO UŻYWANIE STWARZA RYZYKO DLA ZDROWIA

Portal "Życie" pisał również: MARYLA RODOWICZ I JEDNA Z UCZESTNICZEK PROGRAMU "SANATORIUM MIŁOŚCI" SĄ ZE SOBĄ POWIĄZANE! O CO DOKŁADNIE CHODZI