Brak śniegu nie przeszkadza Olsztynianom we wprowadzaniu świątecznej atmosfery. Rządzący czują już nadchodzące święta Bożego Narodzenia i postanowili przeobrazić miasto w magiczne, rozświetlone ozdobami miejsce.

Coraz bliżej święta

Od kilku dni na olsztyńskiej starówce wiele się dzieje. Jak co roku, w tej części miasta montowane są właśnie dekoracje mające za zadanie wprowadzić wyjątkowy, zimowy nastrój. Oczy przechodniów cieszyć będą ozdoby przedstawiające postać świętego Mikołaja, a także ogromne prezenty i bombki. Nie zabraknie również świecących ozdób: wyjątkowych przejść i zawieszonych na latarniach stroików. Obok ratusza ustawiony został ogromny anioł.

W centrum zainteresowania będzie jednak... ośmiometrowa choinka, na której przyjazd z Nadleśnictwa Wipsowo czekają wszyscy mieszkańcy.

Jak zaznacza Renata Domżalska, koordynatorka ds. Estetyki Miasta, to nie wszystko co rządzący przygotowali dla Olsztynian: mogą oni również podziwiać 17 świetlnych instalacji wokół stawu w Parku Jakubowo.

Świątecznego klimatu więc Olsztynowi nie brakuje. Także pozostałe polskie miasta z równie wielkim entuzjazmem przygotowują się na nadchodzące święta i przystrajają swoje ulice.

Zobacz także: Święta w rodzinie królewskiej zupełnie inne niż dotychczas. Czego zażyczyły sobie dzieci Williama i Kate

Może cię zainteresować: Co zrobić, aby nie stracić świadczenia 500 plus wraz z początkiem nowego roku? Bardzo ważna informacja dla wielu rodzin

Pisaliśmy również o: Skoczek przez wiele lat skrywał tajemnicę. Mało kto wiedział o poważnych problemach Klemensa Murańki