Osoby pobierające świadczenie 500 plus powinny zwrócić uwagę na fakt, że już niebawem obowiązywać będą zupełnie nowe zasady. O co dokładnie chodzi?

Warto pamiętać o nowych zasadach!

Jak informuje portal Super Biznes, już od nowego roku czekają nas zmiany w programie 500 plus. Wprowadzone zmiany mogą być istotne dla sporej ilości rodzin i warto się z nimi zapoznać.

Zmiany, które wejdą w życie od nowego roku dotyczą przede wszystkim terminów składania wniosków w programie 500 plus. Jak się okazuje im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej zostanie nam wypłacone świadczenie.

Co więcej, warto także pamiętać o jeszcze jednej istotnej zmianie. W 2020 roku świadczenia 500 plus zostały przedłużone automatycznie, bez konieczności składania wniosków. Od stycznia 2021 roku wsparcie rządu zostanie wstrzymane, jeśli wniosek nie wpłynie w terminie.

Kiedy będzie można składać wnioski o 500 plus?

Zgodnie z przekazanymi informacjami, wnioski za pomocą Internetu będzie można składać już od 1 lutego przyszłego roku. Do tego celu można wykorzystać bankowość elektroniczną lub też platformę emp@tia oraz ePUAP.

Stacjonarnie wnioski będzie można składać dopiero od 1 kwietnia, czyli aż dwa miesiące później. Aby złożyć wniosek drogą tradycyjną należy udać się na pocztę lub też wysłać wniosek listownie. Jeśli złożymy wniosek w terminie do 30 kwietnia, to najpóźniej do 30 czerwca otrzymamy wypłatę 500 plus!

Jak informował portal "Życie": W OSTATNIEJ CHWILI POJAWIŁ SIĘ PILNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA W SPRAWIE POWROTU UCZNIÓW DO SZKÓŁ. MEN POSTANOWIŁ POINFORMOWAĆ O ZAMKNIĘCIU SEMESTRU

Przypomnij sobie: KRAKÓW: PARKING NA KAZIMIERZU TYLKO DO NAJBLIŻSZEJ NIEDZIELI. URZĘDNICY ZAPOWIEDZIELI LIKWIDACJĘ MIEJSCA I KOLEJNE UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW

Portal "Życie" pisał również: ŻARTY SIĘ SKOŃCZYŁY! RZĄD ZAPOWIADA KONTROLE SKLEPÓW ORAZ GALERII HANDLOWYCH. PRZEDSIĘBIORCY MUSZĄ LICZYĆ SIĘ Z POWAŻNYMI KARAMI

Z życia gwiazd: GWIAZDA „M JAK MIŁOŚĆ” ZDRADZIŁA WYSOKOŚĆ EMERYTURY. TERESA LIPOWSKA PRZYZNAŁA, ŻE UDZIAŁ W SERIALU RATUJE JEJ DOMOWY BUDŻET! O JAKIEJ SUMIE MOWA