Najnowsze, niebotycznie istotne informacje dla niemalże wszystkich emerytów. Już niebawem system świadczeń emerytalnych ulegnie diametralnym zmianom. O co chodzi? Koniecznie sprawdź!

Jak wiadomo, kwestia świadczeń emerytalnych w Polsce jest jednym z najgłośniejszych tematów od wielu lat. Na tematy związane z emeryturą rozmawiają dosłownie wszyscy – począwszy od samych zainteresowanych, czyli osoby starsze po młodych ludzi.

Przyczyna, dlaczego ten temat wzbudza liczne kontrowersje jest prosta – emerytury są po prostu zbyt niskie jak na współczesne czasy. Tysiące emerytów otrzymujących te świadczenia dostaje je w tak niskiej wartości, że ledwo starcza im na zakup podstawowych produktów niezbędnych na co dzień.

Bardzo duże zainteresowanie i szum medialny spowodowało wprowadzenie tak zwanych trzynastek i czternastek, czyli jak same nazwy wskazują – trzynastych i czternastych emerytur.

Jak się okazuje, niebawem nadejdą kolejne, duże zmiany w świadczeniach emerytalnych. O co chodzi?

Emerytura europejska już niebawem?

Jak wiadomo, tysiące Polaków pracuje poza granicami kraju. Rządzący chcą wprowadzić tak zwane OIPE, czyli Ogólnoeuropejskie Indywidualne Projekty Emerytalne, dzięki którym obywatele pracujący poza Polską będą mogli oszczędzać na emeryturę bez względu na to, w jakim kraju się znajdują.

Obecnie w każdym kraju należącym do UE istnieje osobny system emerytalny, lecz spekuluje się nad wprowadzeniem jednego, spójnego dla wszystkich.

fot. wtv.pl