Ważna informacja dla wszystkich miłośników historii i sztuki. W Warszawie powstaje największe muzeum w Polsce! Prace budowlane trwają w najlepsze, pojawiły się już pierwsze eksponaty – co to będzie za muzeum?

Największe muzeum w Polsce, czyli Muzeum Historii Polski zaczęto budować w roku 2018 na terenie Cytadeli Warszawskiej. W chwili obecnej gmach tego ogromnego budynku znajduje się w stanie surowym i robotnicy montują dach na jego szczycie.

Najwyższy punkt budynku będzie miał aż 25 metrów wysokości, jego długość zaś to odległość 200 metrów! Powierzchnia użytkowa także robi wrażenie, bo wynosi 7,3 tysiące metrów kwadratowych! To naprawdę imponujące!

Cała historia Polski w jednym miejscu!

W muzeum zwiedzający będą mogli podziwiać najważniejsze eksponaty z historii kraju, takie jak chociażby zabytki i fragmenty budowli z czasów dynastii Wazów i potopu szwedzkiego. Ponadto, sam budynek będzie miał fascynującą fasadę przypominającą takie z czasów odległych.

W placówce znajdzie się również biblioteka oraz ogromne audytorium, które będzie mogło służyć za salę koncertową czy teatralną.

www.se.pl