Jak podaje "Lelum",

Od kilku już lat, Jerzy Stuhr ma problemy ze zdrowiem. W najtrudniejszych momentach, zawsze przy nim jest rodzina, a o aktualnym stanie zdrowia aktora usłyszeliśmy w ich rozmowie z Ewą Drzyzgą.

Zmagał się z chorobami, a żona pomagała co sił

Zawał serca, nowotwór przełyku i najnowsza, lipcowa choroba, czyli udar mózgu wyniszczyły organizm aktora, co także nie oszczędziło zdrowia jego żony Barbary. Jak przyznała w wywiadzie z Ewą Drzyzgą, musiała wówczas zadbać także o siebie, by podołać fizycznym ograniczeniom, przezwyciężyć je i dać radę z dźwiganiem męża, gdy zachodziła taka potrzeba.

Podczas wywiadu udzielonego w programie sniadaniowym "Dzień Dobry TVN", małżonkowie opowiedzieli o ich wspólnych zmaganiach z chorobami aktora. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku udaru, jaki wystąpił u Jerzego Stuhra, szybkie rozpoznanie jego objawów i równie szybka reakcja, uratowały mężczyźnie życie. Na szczęście aktor dość szybko wrócił do sprawności w używaniu narządu mowy, ale to co opowiedział, może przerażać.

Na początku sylaby przestawiałem jakoś przedziwnie, na przykład nie „droga” tylko „rodoga”. Zastanawiałem się, co się dzieje, bo myślałem normalnie, ale po dwóch, trzech dniach to się uspokoiło.

Wielu pacjentów, którzy przeszli udar mózgu i dopadła ich afazja opowiadało później, że bardzo dobrze wiedzieli, co się działo wokół nich, rozumieli mowę słyszaną od innych i w głowie dobrze wiedzieli, jak mają wybrzmieć słowa, jednak usta nie radziły sobie z nimi. To bardzo frustrujące.

Znacie podobne przypadki?

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia ma dobre informacje na temat epidemii. Jest najnowszy raport resortu, statystyka nastraja optymistycznie

Zerknij tutaj: Córka Agaty Mróz dorasta. Jak teraz wygląda i żyje 12-letnia Liliana

Nie przegap: Robert Lewandowski świętuje zdobycie Złotego Pucharu.W sieci pojawiło się "łóżkowe" zdjęcie Lewego. To nie Anna mu towarzyszyła