Niepokojące wieści dla mieszkańców warszawskiej Pragi - Południe. Czy słynny od kilkudziesięciu lat bazarek na Gocławiu wkrótce zniknie?!

Mieszkańcy Pragi - Południe od lat znają i uwielbiają popularne targowisko na Gocławiu „Zestaw Handlowo – Usługowy Gocław Pętla”, które mieści się na rogu ulic Umińskiego oraz Bora-Komorowskiego.

Niestety, jakiś czas temu przedsiębiorcy prowadzący handel na bazarze dostali 3 - miesięczne wypowiedzenie umowy dzierżawy, ponieważ na tym obszarze ma powstać nowoczesne osiedle mieszkalne.

Zarówno handlowcy, jak i kupujący na bazarku od ponad 30 lat postanowili się nie poddawać i wspólnie działać. Zorganizowali petycję, w której liczba zebranych podpisów była wręcz imponująca - podpisano ją niemal 2 tysiące razy!

Inwestor proponuje inne rozwiązanie

Deweloperzy zapowiedzieli, że tylko część straganów będzie musiała zniknąć. W związku z tym zaproponowali przedsiębiorcom, że lokale na parterze bloku zostaną przeznaczone na handel.

Przedsiębiorcy jednak nie są zbyt przychylni ku temu rozwiązaniu, gdyż wynajem zapewne będzie kosztował o wiele więcej niż płacą obecnie.