Nieprawdopodobne informacje wprost z jednej miejscowości w Polsce. Ksiądz lokalnej parafii stwierdził, że poświęcenie hali sportowej powinno odbyć się ponownie. O co chodzi? Parafianie nie mogą uwierzyć w to, co mówi duchowny...

Ta kuriozalna sytuacja ma miejsce w miejscowości Gryfice znajdującej się w województwie zachodniopomorskim. Siedem lat temu w owej miejscowości wybudowano nową halę sportową, która zgodnie z tradycją została poświęcona przez duchownego.

Sakrament nie został jednak dokonany przez duchownego z lokalnej parafii, a przez księdza Wiesław Dyka z parafii szczecińskiej. Ponadto, na uroczystość otwarcia hali Kazimierz Sać, wówczas pełniący stanowisko starosty Gryfic nawet nie zaprosił na owe wydarzenie księdza z lokalnej parafii.

Duchowny bardzo się oburzył i teraz, po siedmiu latach postanowił przerwać milczenie. Powiedział, co o tym myśli, a parafianie nie mogą w to uwierzyć!

Poświęcenie hali powinno się odbyć ponownie?

Jak wynika ze słów proboszcza z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach, poświęcenie hali jest całkowicie nieważne, ponieważ zgodnie z katolicką tradycją powinien je udzielić lokalny duchowny, zatem aktualnie w budynku “nie ma ducha, który powinien być”

Domaga się więc ponownego poświęcenia obiektu. Parafianie dosłownie nie wiedzą, jak zareagować na słowa duchownego. Czy w takim razie odbędzie się ponowne poświęcenie hali sportowej?

fot. szczecin.se.pl