Jak doskonale pamiętamy, Łukasz Szumowski jakiś czas temu postanowił zrezygnować z funkcji ministra zdrowia. Co ciekawe były szef resortu realizuje już swój kolejny plan.

Jakie kroki podjął były minister zdrowia?

Jak donosi portal Pikio, kilka dni temu, a dokładnie 9 grudnia były minister zdrowia postanowił założyć własną działalność gospodarczą. Okazuje się, że jego firma ruszy z dniem 1 grudnia. Zgodnie z Centralną Ewidencją Działalności Gospodarczej, Łukasz Szumowski założył „specjalistyczną praktykę lekarską”.

- Wracam do kliniki i pracy klinicznej. Będę kierował placówką w Aninie. Zamierzam przeprowadzać zabiegi. Nadal jestem posłem. Będę funkcjonował w przestrzeni publicznej. Nigdzie nie uciekam – wyjawił jakiś czas temu Łukasz Szumowski.

Co więcej, okazuje się, że były minister zdrowia był już właścicielem firmy o nazwie „Medical Consulting Łukasz Szumowski”, która działała od 2001 do 2016 roku.

Czym zajmuje się Łukasz Szumowski?

Łukasz Szumowski jest profesorem nauk medycznych, a także specjalistą z zakresu kardiologii i elektrofizjologii. W Instytucie Kardiologii w Warszawie pełnił funkcję kierownika Pracowni Eleketrofizjologii w latach 2004 – 2011, a od 2011 został kierownikiem Kliniki Zaburzeń Rytmu Serca. W 2017 roku objął natomiast rolę wiceprzewodniczącego rady naukowej Instytutu Kardiologii.

Były minister zdrowia zaznaczył także, że mimo powrotu do swojej pracy zawodowej, nadal będzie wykonywał swoje poselskie obowiązki i skupi się przede wszystkim na działalności w swoim regionie.