Pandemia koronawirusa nieustannie przybiera na sile. Niestety, nowy wirus przyczynia się do śmierci coraz większej ilości osób. Wśród ofiar znajdują się także artyści. Niedawno z powodu koronawirusa pożegnaliśmy Dariusza Gnatowskiego.

Tragiczna informacja pojawiła się w mediach

Dziś media przekazały kolejną tragiczną informację. Portal Interia poinformował bowiem o śmierci Jacka Polaka. Przyczyną śmierci mężczyzny było zakażenie koronawirusem. Tragiczną wiadomość przekazał Grzegorz Polak, brat zmarłego Jacka Polaka.

- Z wielkim smutkiem zawiadamiam znajomych, muzyków, przyjaciół że dziś o 13.40 Jacek mój kochany brat odszedł z naszego świata. Dla mnie odszedł wspaniały muzyk, wirtuoz gitary, kompozytor, aranżer, skromny dobry Wielki Człowiek... – napisał na Facebooku Grzegorz Polak.

Jacek Polak oraz Grzegorz Polak wspólnie założyli zespół Mr. Pollack w 1989 roku. Już na samym początku kariery zespół wystąpił między innymi na Festiwalu w Jarocinie. Niedługo potem uzyskali kontrakt na wydanie albumu „QŃ”.

Artysta odnosił spore sukcesy

Co więcej, zespół Mr. Pollack podjął współpracę z angielską formacją Real Deal, z którym wspólnie koncertowali na całym świecie. Grupy nagrały także wspólny album, na którym znalazły się nowe aranżacje wielkich klasyków muzyki poważnej, m.in. Bacha czy Beethovena.

Ostatnia płyta zespołu nosi tytuł „Inspired By…” i została wydana w 2016 roku. Dodatkowo Jacek Polak pojawił się także na albumie „Me & My Guitar” wydanym w 2012 roku przez Grzegorza Skawińskiego.

Jak informował portal "Życie": DECYZJA O WPROWADZENIU LOCKDOWNU W CAŁYM KRAJU JEST NIEMAL PRZESĄDZONA? DORADCA PREMIERA ZAZNACZA, ŻE NALEŻY ZAMKNĄĆ KOŚCIOŁY

Przypomnij sobie: JEST ODPOWIEDŹ ŚRODOWISKA MEDYCZNEGO NA OSTATNIE SŁOWA EDYTY GÓRNIAK. LEKARZ NIE MÓGŁ PRZEJŚĆ OBOJĘTNIE OBOK POMÓWIEŃ ARTYSTKI

Portal "Życie" pisał również: RAFAŁ TRZASKOWSKI WYSZEDŁ NAPRZECIW STOŁECZNYM PRZEDSIĘBIORCOM. OPŁATA DLA HANDLOWCÓW ZOSTAŁA ZMNIEJSZONA NIEMALŻE DO ZERA. TERAZ WYNOSI TYLKO 1 GROSZ