Kilkanaście godzin temu pojawiła się w mediach bardzo smutna wiadomość. Odszedł bowiem od nas znany i ceniony aktor, którego Polacy po prostu kochali.

Odszedł od nas wybitny aktor!

Jak przekazał portal Pikio, odszedł od nas Jan Bógdoł. Aktor przyszedł na świat w 1930 roku w Katowicach. W wieku 27. lat został absolwentem Studia Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Niedługo potem zaczął pojawiać się w wielu polskich teatrach. Jan Bógdoł na swoim koncie ma ponad 150 różnorodnych ról, zarówno teatralnych, jak i telewizyjnych, radiowych oraz filmowych.

Jan Bógdoł przez 20 lat swojej kariery współpracował z Teatrem Śląskim. Nie był to jednak jedyny teatr, z którym współpracował. Można go było także oglądać na deskach Teatru im. Horzycy w Toruniu, Teatru Nowego w Zabrzu, Teatru Zagłębia w Sosnowcu oraz Teatru Polskiego w Bielsku – Białej. Kiedy aktor przeszedł na emeryturę związał się natomiast z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. W 2016 roku miała miejsce 60. rocznica jego scenicznej działalności.

Źródło: wachtyrz.eu

Teatr przekazał tragiczną informację!

Informacja o śmierci aktora została przekazana przez Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

- Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego aktora seniora Jana Bógdoła, mistrza i przyjaciela - napisali koledzy zmarłego aktora z Teatru Śląskiego. Podkreślili, że był niekwestionowanym autorytetem zarówno w kwestiach artystycznych, moralnych, jak i etycznych. Jego odejście to ogromna strata. Z całej Polski napływają wyrazy smutku i żalu – brzmi post na stronie teatru.

Warto także wspomnieć, że Jan Bógdoł otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, przyznaną za wybitne osiągnięcia teatralne. Aktor został także odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego aktora seniora Jana Bógdoła, mistrza i...

Posted by Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego on Tuesday, September 29, 2020

Jak informował portal "Życie": NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI I DOSŁOWNIE MROZI KREW W ŻYŁACH! MIESZKAŃCY MIEJSCOWOŚCI W POLSCE WPADLI W POPŁOCH, WSZYSTKO STAŁO SIĘ W SEKUNDĘ

Przypomnij sobie: JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA KOLĘDA 2020/2021? CAŁKOWICIE ZMIENIAJĄ SIĘ ZASADY, WIERNI CHCĄ WIEDZIEĆ, JAK SIĘ ZACHOWYWAĆ W DOBIE EPIDEMII

Portal "Życie" pisał również: SZPITALE W POLSCE JUŻ NIE DAJĄ RADY Z OBŁOŻENIEM PRZEZ WZROST ZAKAŻEŃ? ALARMUJĄCE INFORMACJE, SŁUŻBA ZDROWIA JEST NA SKRAJU WYTRZYMAŁOŚCI