W ostatnim czasie Polacy coraz częściej i coraz bardziej zwracają uwagę na ceny towarów. Wszystko ze względu na fakt, że ogólne koszty przeżycia są coraz wyższe, a wypłaty – często podobne. Co więcej, pandemia sprawiła, że wielu z nas znalazło się w trudnej sytuacji finansowej.

Mimo to warto jest pamiętać o zdrowym odżywianiu. To niesie za sobą konieczność kupowania produktów świeżych, m.in. warzyw. Analitycy, których spostrzeżenia podsumowuje portal BiznesInfo, postanowili sprawdzić, jak prezentują się ceny warzyw w różnych sklepach i gdzie kupimy je najtaniej, by nasze portfele nie stały się nagle puste.

Zakupy. Źródło: viva.pl
Zakupy. Źródło: viva.pl
Zakupy. Źródło: viva.pl

Gdzie dostaniemy najtańsze warzywa?

Uogólniając, najtańsze warzywa można kupić w hipermarketach. Według analiz lekko droższe są w supermarketach, a także sieciach cash&carry, jeszcze droższe – w sklepach convenience, a najdroższe, aż o 19% droższe niż w hipermarketach – w dyskontach.

Skąd biorą się wspomniane różnice? Wszystko przez to, że pandemia koronawirusa mocno zmieniła i zróżnicowała sytuację różnych sklepów. Tylko regionalne różnice w cenach warzyw to średnio 6%.

Badania przeprowadziły Hiper-Com Poland i UCE RESEARCH. Średnie ceny detaliczne produktów są najniższe w supermarketach, najwyższe z kolei – w dyskontach.

Najtaniej zakupy zrobimy w...?/screen Pixabay
Najtaniej zakupy zrobimy w...?/screen Pixabay
Najtaniej zakupy zrobimy w...?/screen Pixabay

- Hipermarkety walczą o przetrwanie po pandemii, bo duża część ich sklepów była zamknięta ze względu na lokalizację w centrach handlowych. Przekłada się to na agresywną strategię promocyjną, obejmującą m.in. warzywa. Natomiast dyskonty świetnie sobie poradziły w czasie lockdownu, np. uruchamiając dostawy z zewnętrznymi partnerami. Mogły zatem pozwolić sobie na niższy nacisk na promocje cenowe – wyjaśnia Julita Pryzmont z Hiper-Com Poland.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"