Główny Inspektorat Sanitarny czuwa nad tym, by produkty dopuszczone do obrotu spełniały wszelkie obowiązujące normy. Od czasu do czasu na stronie internetowej i w mediach społecznościowych prowadzonych przez pracowników GIS pojawiają się ważne komunikaty, najczęściej dotyczące wycofania poszczególnych towarów, a także ostrzeżenia dla konsumentów.

Wycofano popularne produkty ze sklepów. Mogą być niebezpieczne

Jednymi z najpopularniejszych sklepów są Biedronka oraz Lidl, czyli sieciowe dyskonty. Konsumenci wabieni są do nich korzystnymi cenami oraz coraz to nowszymi promocjami, które sprawiają, że Polacy chętnie robią tam zapasy. Niestety, od czasu do czasu pojawiają się informacje o tym, że pewne ogólnodostępne produkty nie są bezpieczne.

Sklep. Źródło: Youtube
Sklep. Źródło: Youtube

Jak podaje portal WTV, GIS wydał już ostrzeżenie dla konsumentów. Wynika ono z faktu, że pewien produkt nie przeszedł pomyślnie testów – może okazać się szkodliwy.

Mowa o przetworze rybnym w Biedronce – chodzi o produkt „Filet śledziowy a’ka matias” wyprodukowany przez Zakład Przetwórstwa Rybnego PANIX Sp. z o.o., Śląskowo 49a, 63-930 Jutrosin. W kilku próbkach znalazły się bakterie Listeria monocytogenes, mogące spowodować listeriozę.

Niebezpieczne partie to 012320/165//27.09.2020/1 kg, 0,4 kg, 28.09.2020/0,5 kg, 2,5 kg, 4 kg, 01.10.2020/0,4 kg, 0,5 kg, 2,5 kg.

Sklep. Źródło: Youtube
Sklep. Źródło: Youtube

Ze sklepów wycofano także jajka „Świeże jaja, Ferma Drobiu Józef Kaczała, klasa A, klasa wagowa L, 10 szt.”, których producentem są Fermy Drobiu Józef Kaczała, Sokołowice 90A, 56-400 Oleśnica. Mowa o jajkach posiadających kod 2PL-02141304, w których wykryto salmonellę. Jajka dostarczano nie tylko do sklepów, lecz także do McDonald’s i innych lokali.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"