Jak informuje portal Super Express, ostatnio w Karpaczu odbyło się Forum Ekonomiczne. Obecna była na nim m.in. profesor Gertruda Uścińska – prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jak zwiększyć swoją emeryturę?

Prezes zwróciła uwagę na to, jak obliczana jest nasza emerytura. Jak wszyscy doskonale wiemy, im więcej lat przepracujemy, tym wyższa będzie nasza emerytura.

- Im później przejdziemy na emeryturę i im dłużej pracujemy, odprowadzając składki do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, tym na wyższe świadczenie możemy liczyć – zaznaczyła prezes ZUS.

Jak się okazuje, już odłożenie przejścia na emeryturę o rok może spowodować, że nasze składki wzrosną o około 8%. Co więcej, wraz z późniejszym przejściem na emeryturę maleje liczba wypłat, na które ZUS podzieli nasz kapitał. Jest to więc kolejny sposób na podwyższenie miesięcznej emerytury.

Kto otrzymuje obecnie najwyższe świadczenie?

Jak się okazuje, obecnie największym szczęściarzem jest mężczyzna z województwa lubelskiego, który pobiera dokładnie 22 900 złotych miesięcznie. Mężczyzna przepracował 61. lat. Przez cały ten czas pracował w górnictwie, jednak rozwijał swoją karierę i zajmował coraz wyższe stanowiska.

- Mężczyzna ten przeszedł na emeryturę w wieku 81 lat. Nazbierał kapitału emerytalnego na kwotę ok. 2 mln złotych – zaznaczyła prezes ZUS.

Nowym pomysłem na zapewnienie pewnej, wysokiej emerytury mają być Pracownicze Plany Kapitałowe. Od ubiegłego roku powoli wchodzą one w życie. Czy okażą się skuteczne? Tego dowiemy się dopiero za kilka lat, kiedy zostaną z nich wypłacone pierwsze emerytury dla świadczeniobiorców.

Jak informował portal "Życie": JAK WYGLĄDAŁY TEGOROCZNE WAKACJE PREZESA PIS? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ WSPÓŁPRACOWNIK JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

Przypomnij sobie: JEDEN Z KONCERTÓW PODCZAS FESTIWALU W OPOLU WYWOŁAŁ LAWINĘ WZRUSZENIA. OPERA LEŚNA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, WSZYSTKO ZA SPRAWĄ WOKALISTKI

Portal "Życie" pisał również: OKAZUJE SIĘ, ŻE MOŻNA OTRZYMYWAĆ WYŻSZĄ EMERYTURĘ? MAŁO KTO O TYM WIE, A SPOSÓB JEST BANALNIE PROSTY