Już w 2021 roku emeryci otrzymają kolejną „trzynastkę” i pierwszą „czternastkę”. Komu i w jakiej kwocie będą one przysługiwać?

Na co mogą liczyć emeryci?

Jak informuje portal Business Insider, już w 2021 roku emeryci mogą liczyć na wypłatę „trzynastek” i „czternastek”. Jak podaje portal, według informacji przekazanych przez rząd, obie dodatkowe emerytury mają wynieść dokładnie tyle, ile wynosić będzie emerytura minimalna w danym roku. Jak zapowiada Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w 2021 roku wyniesie ona 1250 złotych.

Jak przekonali się już emeryci, „trzynastki” są wolne od potrąceń egzekucyjnych, a dodatkowo nie trzeba dodawać ich do dochodu. Co więcej, przyznawane są one każdemu emerytowi bez konieczności składania dodatkowych wniosków i zaświadczeń. Jak jednak będzie z „czternastką”?

Ile wyniesie czternasta emerytura?

W wywiadzie dla Super Expressu, wiceminister Stanisław Szwed zaznaczył, że czternasta emerytura w pełnym wymiarze jest przeznaczona tylko dla osób, których podstawowa emerytura nie przekracza 2400 złotych brutto.

Jeśli jednak dany emeryt otrzymuje wyższą emeryturę, to jego „czternastka” zostanie odpowiednio pomniejszona o kwotę wynikającą z różnicy w wysokości świadczeń. Jednak tak samo jak „trzynastka”, czternasta emerytura nie będzie musiała być wliczona do dochodu, a żeby ją otrzymać nie będzie trzeba składać żadnych dodatkowych wniosków. Dodatkowo "czternastka" nie będzie także podlegała obciążeniom komorniczym.

Czy emeryci będą zadowoleni z takiego rozwiązania? Czy uważają, że jest to sprawiedliwy przydział dodatkowego dochodu?

Jak informował portal "Życie": POLSKI SKOCZEK UDAŁ SIĘ NA RODZINNE WAKACJE. GDZIE OBECNIE PRZEBYWAJĄ IZA I ADAM MAŁYSZ ORAZ ICH CÓRKA

Przypomnij sobie: OLGA BOŃCZYK PRZYZNAŁA, DLACZEGO NIGDY NIE ZDECYDOWAŁA SIĘ NA DZIECI, POWODY SĄ ZDUMIEWAJĄCE! ARTYSTKA WYJAWIA KULISY SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO

Portal "Życie" pisał również: CÓRKA GENERAŁA JARUZELSKIEGO WYSTOSOWAŁA APEL O POMOC. SPRAWA JEST BARDZO WAŻNA. O CO DOKŁADNIE CHODZI