Koronawirus nie wybiera. Kolejny duchowny zarażony wirusem. Tym razem trafiło na księdze parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu- Środuli.

Jeden z księży sprawujących posługę w sosnowieckiej parafii Podwyższenia Św. Krzyża zarażony koronawirusem. Sanepid wszczął odpowiednie kroki. Parafia zareagowała natychmiastowo. Msze zostały odwołane. Informacja o zdarzeniu pojawiła się na Facebooku.

Koronawirus wśród duchownych / swissinfo.ch
Koronawirus wśród duchownych / swissinfo.ch

- Komunikat dla wiernych. Pragniemy wyjaśnić, że gdy zauważyliśmy, iż jeden z naszych księży nie czuje się najlepiej, konsultowaliśmy się telefonicznie z lekarzem, który po symptomach zalecił, aby zwrócić się do szpitala zakaźnego w Zawierciu. [...] Apelujemy do wiernych, którzy w ostatnich dniach przed 14 sierpnia br. uczestniczyli w naszym kościele we mszach czy nabożeństwach, o baczną obserwację swojego stanu zdrowia i ograniczenie swoich kontaktów. W przypadku wystąpienia gorączki, kaszlu lub duszności czy innych niepokojących objawów prosimy skontaktować się z lekarzem - czytamy.

Parafia zdecydowała się na zamknięcie kościoła oraz odwołanie wszystkich zaplanowanych nabożeństw. Msze nie odbywały się przez cały ubiegły weekend. Pozostali duchowni, a także wierni, którzy mogli mieć kontakt z zakażonych, zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa.

- Drodzy parafianie, z powodu potwierdzonego koronawirusa u jednego z księży, który przebywa w szpitalu, odwołujemy nabożeństwa w naszym kościele. Zamknięta będzie również kancelaria. [...] Jeśli tylko będzie możliwe otwarcie kościoła, wtedy jak zwykle odezwą się dzwony. Intencje z bieżących dni będą odprawiane w domu zakonnym - informuje parafia.

Kolejny duchowny z koronawirusem. Kapłan nie stosował się do kwarantanny
Kolejny duchowny z koronawirusem. Kapłan nie stosował się do kwarantanny
Kolejny duchowny z koronawirusem. Kapłan nie stosował się do kwarantanny

O tym się mówi: Ważne wieści płyną z resortu zdrowia. Informacja dotknie wielu ludzi. O co chodzi