Jak poinformował portal Pikio, wczoraj zmarł jeden z popularnych i lubianych polskich księży. Wiele osób jest pogrążonych w żałobie.

Dotarły do nas tragiczne wiadomości

W sobotę, 8 sierpnia zmarł ksiądz prałat Rajmund Ankierski. Duchowny w chwili śmierci miał 89 lat. Od wielu lat ksiądz prałat sprawował posługę w Harnes w regonie Hauts-de-France we Francji, gdzie przewodził polskiej parafii. Wiele osób nie może pogodzić się z tak ogromną stratą.

Duchowny przyszedł na świat w Saint Laurent d’Andenay dokładnie 6 sierpnia 1931 roku. Jako młody człowiek był nieodłącznie związany z diecezją wrocławską. Ukończył jednak polskie seminarium w Paryżu prawie 70. lat temu. Święceń udzielił mu natomiast arcybiskup Józef Gawlina w kościele przy rue Saint-Honore, gdzie znajduje się polski kościół.

Od samego początku ksiądz Rajmund Ankierski sprawował posługę w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Harnes we Francji. Pierwsze cztery lata swojej drogi jako duchowny pracował jako wikariusz, a następnie objął stanowisko proboszcza.

Źródło: YouTube

Duchownego kochali wszyscy

Od samego początku jego posługi pokochali go zarówno Polacy, jak i Francuzi. Wszyscy uwielbiali jego towarzystwo. Ksiądz Rajmund Ankierski był bowiem niesamowicie oddanym, ciepłym i empatycznym człowiekiem.

12 sierpnia w godzinach od 18 do 20 będzie miał miejsce wieczór modlitewny. 13 sierpnia o godzinie 10 w parafii, w której pracował kapłan odbędzie się msza pogrzebowa w jego intencji. Natomiast w piątek, 14 sierpnia będzie miał miejsce pochówek duchownego. Jego ciało spocznie na cmentarzu w Montchanin.

We wszystkich uroczystościach będą mogli uczestniczyć wierni z całego świata, bowiem będą one transmitowane na portalu YouTube.

FB: Mission Catholique Polonaise de France

Jak informował portal "Życie": TAJNE SPOTKANIE W TORUNIU, OJCIEC RYDZYK GŁÓWNYM BOHATEREM. POJAWIŁY SIĘ SZCZEGÓŁY ROZMOWY, WYJAWIŁA JE TAJEMNICZA KRYSTYNA

Przypomnij sobie: SPORA GRUPA POLAKÓW OTRZYMA NOWĄ ZAPOMOGĘ OD PAŃSTWA? DODATEK DO EMERYTURY ZAPOWIADA RZECZNIK RZĄDU, POD GŁOSOWANIE POSŁÓW TRAFI USTAWA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ