Jak donoszą media, Jacek Kurski i Zbigniew Ziobro byli połączeni ogromną przyjaźnią, która zdawała się być nierozerwalna. Jednak jakiś czas temu wszystko się zmieniło.

Ogromna przyjaźń polityków!

Jak informuje portal Pomponik.pl, w czasach ogromnej przyjaźni pomiędzy mężczyznami, Jacek Kurski pełnił rolę doradcy wizerunkowego Zbigniewa Ziobro. Okazuje się, że wtedy to panowie byli niemal nierozłączni. Razem spędzali niemal każdą chwilę w pracy, jak również wspólnie jadali obiady.

- Zbyszek wyznacza cel, a Jacek mówi, jak go zrealizować. Ziobro politycznie jest jak dziecko, dlatego potrzebuje Kurskiego, który pomaga mu prowadzić wewnętrzne rozgrywki - komentował wtedy całą sytuację jeden z polityków partii Prawo i Sprawiedliwość w wywiadzie z „Dziennikiem”.

Jak się jednak okazało, taki stan rzeczy nie spodobał się mocno Jarosławowi Kaczyńskiemu. Polityk podziękował Kurskiemu i Ziobrze za współpracę w 2011 roku. Wtedy też przyjaciele założyli własną partię - Solidarna Polska.

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl/

Nastąpił rozłam

Niestety, wspólna partia nie była najlepszym pomysłem, bowiem był to powód do kłótni pomiędzy przyjaciółmi. Obaj mieli odmienną wizję na swoje ugrupowanie, a finalnie Zbigniew Ziobro usunął Jacka Kurskiego z nowej partii.

To wydarzenie rozpoczęło ogromną wojnę pomiędzy politykami. Obaj dopiekali sobie praktycznie co chwilę.

- Oddam za darmo paletę pampersów. Zmieniałem je przez ostatnie 3 lata co 2 dni dorosłemu, ale de facto są dla dzieci. Termin ważności ok - napisał wtedy Kurski na swoim profilu na Twitterze.

W 2014 roku Zbigniew Ziobro otrzymał o wiele więcej głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego niż jego dotychczasowy przyjaciel. Wtedy też polityk dosadnie odgryzł się Kurskiemu.

- Przypomnę, że Jacek otrzymał odrobinę mniej tych głosów. To kim jest Jacek Kurski, jeśli ja jestem leszczem? - powiedział wtedy Zbigniew Ziobro.

Konflikt wydawał się zostać zażegnany w 2017 roku, kiedy to panowie postanowili się pogodzić i wspólnie wspierać partię Prawo i Sprawiedliwość.

Co więcej, Zbigniew Ziobro pojawił się na ślubie Jacka Kurskiego, który miał miejsce w zeszłą sobotę. Czy to oznacza, że panowie powrócili do dawnej relacji?

Źródło: gazetakrakowska.pl

Jak informował portal "Życie": JEDNA NIEPRZEMYŚLANA DECYZJA ZRUJNOWAŁA ŻYCIE CAŁEJ RODZINY. OJCIEC I SYN PORAŻENI PIORUNEM. PRZYJACIELE PROSZĄ O POMOC, LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA

Przypomnij sobie: NIKT Z NAS NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAK OGROMNEJ ZMIANY W NASZYM KRAJU. JUŻ NIEBAWEM MAPA POLSKI ZOSTANIE ZAKTUALIZOWANA

Portal "Życie" pisał również: JEDNAK NIE W CAŁEJ POLSCE CENY ZA OBIAD SĄ ASTRONOMICZNE. JAK SIĘ OKAZUJE, MOŻNA ZJEŚĆ TANIO I DOBRZE