Po dowiedzeniu się, jak bezdomni są zmuszeni do spania w chłodzie nocy bez odpowiedniego ogrzewania, australijska organizacja charytatywna Beddown postanowiła stworzyć bezpieczne miejsce, w którym osoby nie posiadające stałego miejsca zamieszkania będą mogły spać wygodnie w nocy.

Znalezienie bezpiecznego miejsca na spokojny sen dla bezdomnych było wyzwaniem, dopóki wolontariusze nie zauważyli, że wiele parkingów w centrach handlowych jest pustych w nocy.

To wtedy założyciel Beddown, Norman McGillivray, zdał sobie sprawę, że może zamienić pusty parking w bezpieczne schronienie dla bezdomnych.

Organizacja charytatywna poprosiła jednego z największych operatorów parkingów w Australii, Secure Parking, i na szczęście firma zgodziła się na uruchomienie dwutygodniowego okresu próbnego w Brisbane.

Wielka akcja na rzecz bezdomnych zakończyła się sukcesem! Setki osób nie miało miejsca do spania. Z pomocą przyszli wolontariusze, wykorzystując parking

Na parkingu zapewnione są nie tylko łóżka wraz z pościelą i poduszkami, ale także miejsca noclegowe oferują swoim gościom wiele usług, takich jak lekarze, pielęgniarki, dentyści, a nawet fryzjerzy. Do dyspozycji gości są również nowe ubrania oraz łazienki.

fot. Facebook @Beddown

„Staramy się stworzyć warunki najbliższe komfortowi domowemu i wygodnego łóżka, aby zapewnić bezdomnym wspaniały i pełny sen” - napisali twórcy Beddown na swoim koncie na Instagramie.

„Brak snu jest ogromnym problemem dla bezdomnych w Australii, więc uważamy, że przebywanie w miejscu, które zapewnia schronienie, jest bezpieczne i wygodne, będzie miało duży wpływ na tych, którzy korzystają z Beddown” – przekonuje organizacja charytatywna.

To świetna inicjatywa, abyśmy dbali o bezdomnych na świecie, bo wszyscy ludzie zasługują na schronienie, czystą wodę i jedzenie.

fot. Facebook @Beddown

Jak informował portal "Życie": JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDAŁA RELACJA KSIĘŻNEJ DIANY I KAMILI? WIDZOWIE POPULARNEGO SERIALU SĄ ZASKOCZENI TYM, JAK KSIĘŻNA ZOSTAŁA PRZEDSTAWIONA W PRODUKCJI

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA TRZASKOWSKA ZDOBYŁA SIĘ NA PORUSZAJĄCE WYZNANIE W INTERNECIE. ŻONA PREZYDENTA WARSZAWY TRAFIŁA W RĘCE POLICJI. JEJ SPRAWA TRAFIŁA DO SĄDU

Portal "Życie" pisał również: „THE VOICE OF POLAND”: TOMSON ZDECYDOWAŁ SIĘ NA MOCNY KOMENTARZ. TO NIE DO UWIERZENIA, ZE TAKIE SŁOWA PADŁY NA ANTENIE TVP! EMOCJE TRENERA WZIĘŁY GÓRĘ