Aleksander Kwaśniewski nieustannie ubierał się w niebieskie koszule. Według wielu osób, to właśnie one przyczyniły się do sukcesów byłego prezydenta w wyborach. Eksperci twierdzą, że niebieski kolor powoduje, że ludzie czują się pewnie i bezpiecznie.

Czy w takim wypadku to jak ubiera się przyszły prezydent może zadecydować o liczbie oddanych na niego głosów podczas wyborów prezydenckich? Który z obecnych kandydatów ma zatem największe szanse na sukces już za kilka dni?

Głos na temat tego jak ubierają się obecni kandydaci na prezydenta zabrała, w rozmowie w dziennikarzami Wirtualnej Polski ekspertka, która specjalizuje się w psychologii ubioru - Urszula Kamińska.

Jak wypadają stylizacje kandydatów?

Jak się okazuje, Andrzej Duda od lat ubiera się praktycznie tak samo. Co ciekawe, w jego ubiorze zmienia się tylko jedna rzecz.

– Kiedy chce być bliżej ludzi, zdejmuje krawat i podwija rękawy. Kiedy jest na spotkaniach formalnych, zawsze jest w krawacie. To jedyne, co się zmienia w jego wyglądzie - wskazała ekspertka.

Instagram: prezydent_pl

Co ciekawe, Urszula Kamińska zaznaczyła, że Andrzej Duda przeważnie ubiera się w odzież wyprodukowaną w Polsce. Dzięki temu zaznacza swój patriotyzm.

Jak zatem specjalista ocenia ubiór drugiego z kandydatów na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego?

– U Rafała Trzaskowskiego wyraźnie widać, że im wyższe stanowisko piastuje, tym bardziej zmienia się jego wizerunek. Staje się coraz bardziej poprawny. Kiedyś miał mocniejszy zarost, bardziej zwichrowane włosy, nosił kolorowe koszule, dżinsy… Był takim facetem z sąsiedztwa. Dzisiaj włosy nadal są lekko zmierzwione, cały czas pozostało to zawadiackie spojrzenie, nadal pozostaje pewna swoboda w noszeniu krawatów. Ale koszule są już białe, nie kolorowe, a garnitury o wiele lepiej skrojone.

Instagram: trzaskowskirafal

Dość duże zmiany nastąpiły także w wyglądzie Szymona Hołowni. Do tej pory znaliśmy go przeważnie z prowadzenia programów telewizyjnych, obecnie kandydat na prezydenta RP przykłada większą wagę do tego, jak wygląda.

Tutaj nastąpiła duża zmiana. Uważam, że ma świetnych doradców, ponieważ jego wizerunek ewoluował od stylu luzaka do szarmanckiego eleganta. Elegancja, którą teraz prezentuje, jest lekko ekstrawagancka, ale świetnie pasuje do jego wyglądu i charakteru - zaznaczyła ekspertka.

Szymon Hołownia przeważnie występuje w białych, gładkich koszulach i klasycznych garniturach. Czasem jednak dobiera do nich dość niekonwencjonalne krawaty. Niejednokrotnie ubrał też marynarkę w kratę.

– To, że nosi marynarki w kratkę, w trochę niekonwencjonalny sposób wspaniale do niego pasuje. Prawdopodobnie chce podkreślić wiarygodność tego, co mówi. Nie chce być kimś, kim nie jest - zaznaczyła specjalistka.

Instagram: szymon.holownia

Elegancja zawsze w cenie

Niezwykle dobrze według Urszuli Kamińskiej prezentuje się także Robert Biedroń. Ponadczasowa klasyka w ubiorze, jaką wybiera ten kandydat jest udokumentowaniem jego wiarygodności.

Jest dokładnie tym, kim mówi, że jest. To typ eleganckiego mężczyzny. Raczej unika ekstrawagancji. Nawet jeśli zakłada muchę, to raczej to nie jest ekstrawagancja, a staromodna elegancja. Wybiera też białe koszule, błękitne, klasyczne garnitury. To klasyka najwyższej jakości, która nigdy nie wychodzi z mody - komentuje Urszula Kamińska.

Instagram: robertbiedron

Klasykę wybiera także Władysław Kosiniak - Kamysz. Kandydat na prezydenta nie lubi eksperymentów i wybiera klasyczne, gustowne stylizacje.

- Władysław Kosiniak-Kamysz zna zasady poprawnego ubioru. I to widać. Nie można się przyczepić do jego stylu. Ubiór jest dla niego odzwierciedleniem poprawności, klasyki i elegancji. On lubuje się w granacie, czerni i bieli. Czasem pojawi się jakiś beż, ale nie dlatego, żeby wprowadzić do stylizacji coś nowego tylko po to, aby nadać lekkości ubiorowi. Uważam, że ma bardzo dobry, spójny styl, który pasuje do jego osobowości – wyjaśnia stylistka.

Jak zatem ubiór kandydatów na prezydenta wpłynie na ich sukces podczas najbliższych wyborów? Tego będziemy mogli dowiedzieć się już za kilka dni.

Nie ulega jednak wątpliwości, że przy wizerunku każdego z nich pracuje sztab specjalistów, którzy w jak najlepszy sposób chcą podkreślić wiarygodność kandydata. Czy zatem powinniśmy sugerować się tylko ubiorem i tym jak wyglądają? Zdecydowanie w pierwszej kolejności powinniśmy pochylić się nad tym, co mogą zagwarantować nam nasi kandydaci.

Instagram: kosiniakkamysz

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE