Biskup Edward Janiak trafił ostatnio do szpitala. Jaki był powód jego hospitalizacji?

Karetka przywiozła duchownego do szpitala

Jeden z biskupów z Kalisza trafił ostatnio do szpitala. Do placówki przywiozła go karetka, ponieważ podejrzewano, że jego stan jest bardzo ciężki.

Całe zdarzenie miało miejsce około dwa tygodnie po premierze filmu „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich. Karetka przywiozła duchownego do szpitala, bowiem podejrzewano, że dostał on udaru który jest zagrożeniem dla życia. Całą sytuację jako pierwsi opisali dziennikarze „Gazety Wyborczej”.

Jak podali dziennikarze, w pierwszym momencie lekarze, którzy zajęli się duchownym na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zasugerowali się tym, że duchowny bełkotał. Byli niemal pewni, że przechodzi on udar jednak prawda okazała się całkowicie inna.

Źródło: calisia.pl

Jaki był powód hospitalizacji?

- Do nas bardzo często trafiają osoby z podejrzeniem udaru, które jak się okazuje są pijane - wyjaśnił jeden z pracowników ochrony zdrowia w wywiadzie dla portalu Super Express.

Jak się okazało, duchowny był pod wpływem alkoholu. Jego życie nie było więc zagrożone z powodu udaru. Biskup był jednak w stanie, który wskazywał na spożycie alkoholu w znacznych ilościach.

Lekarze zdecydowali się podać duchownemu wzmacniające kroplówki, a po kilku godzinach przebywania w szpitalu jego współpracownicy odebrali duchownego z placówki.

- To normalna procedura, zawsze tak robimy z osobami z upojeniem alkoholowym - powiedział w wywiadzie jeden z pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Jak doskonale wiemy, nie jest to pierwsza dość kontrowersyjna sytuacja z udziałem biskupa Janiaka. Czy od duchownego zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje?

Źródło: gloswielkopolski.pl

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE