Od pewnego czasu trwa w Polsce dyskusja w sprawie tego, czy Pierwsza Dama powinna otrzymywać pensję. Głosy na ten temat są podzielone.

Czy Pierwsza Dama powinna otrzymywać pensję?

Jak informuje portal Pikio.pl Jolanta Kwaśniewska przyznała, że obecnie Pierwsza Dama nie może liczyć na jakąkolwiek pensję. Warto zauważyć, że kiedy jej mąż zostaje wybrany na prezydenta to żona musi totalnie przeorganizować swoje życie. Często wiąże się to więc z rezygnacją z pracy, zainteresowań i życia jakie toczyła do tej pory.

Co ciekawe, Pierwsza Dama nie jest w naszym kraju otoczona żadną szczególną opieką w kwestii ubioru czy też etykiety jaka obowiązuje na ważnych spotkaniach z głowami innych państw. Kiedy Prezydent ma dookoła siebie sztab doradców, Pierwsza Dama musi zadbać o siebie samodzielnie.

Źródło: tvp.pl

Jakie zdanie na temat takich praktyk ma była Pierwsza Dama, Jolanta Kwaśniewska?


- Ja nigdy nie miałam doradców ani stylisty. Normalnie chodziłam do sklepów i wybierałam ubrania dla siebie i męża, za które płaciliśmy z własnej kieszeni. W 1996 r. podczas wizyty królowej Elżbiety II u nas miałam wielką trudność z kupieniem czegokolwiek, pożyczałam od rodziny i przyjaciółek rękawiczki, torebki, płaszcze, żeby jakoś wyglądać. U Laury Bush widziałam fryzjerki, które czesały pierwsze damy. Powinna być grupa wspierająca pierwszą damę - opowiadała w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Okazuje się więc, że wiele osób jest zdziwionych słowami Jolanty Kwaśniewskiej. Nie ulega wątpliwości, że zdecydowana większość osób myślała, że Pierwsza Dama otrzymuje zarówno sowite wynagrodzenie, jak i ma do dyspozycji sztab ludzi, którzy pomagają jej na co dzień. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

Czy zatem Pierwsza Dama w naszym kraju powinna otrzymywać regularną pensję? Może ułatwiłoby to pełnienie tej funkcji i umożliwiło żoną częstsze przebywanie u boku swojego męża - Prezydenta.

Źródło: gala.pl

Może zainteresuje Cię to: MINIONA NIEDZIELA NIE NALEŻAŁA DO SPOKOJNYCH. CZY DZIŚ ISTNIEJE SZANSA NA POPRAWĘ POGODY? GDZIE BĘDZIE BURZA

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE