Od wielu lat w naszym kraju toczą się rozmowy o tym, że Polacy zarabiają zdecydowanie za mało. Szczególnie mocno mówią o tym niektóre grupy zawodowe, jak np. pielęgniarki, lekarze czy też nauczyciele.

Polacy otrzymują jedne z najniższych wynagrodzeń

Niestety, prawda jest taka, że wypłaty Polaków należą do jednych z najniższych w krajach Unii Europejskiej. Czy zatem jest szansa, aby już niedługo minimalna pensja znacznie wzrosła?

W bieżącym roku wysokość płacy minimalnej to 2600 złotych brutto. Jeszcze niedawno słyszeliśmy obietnice członków partii Prawo i Sprawiedliwość, że w 2021 roku minimalna pensja będzie wynosić 3000 złotych brutto. Niestety, okazuje się, że tym razem będą to niespełnione obietnice.

Portal Money.pl zwrócił się z pytaniem o płacę minimalną w nadchodzącym roku do wicepremier Jadwigi Emilewicz. Wypowiedź wicepremier na ten temat jasno wskazuje na to, że najniższe wypłaty rzędu 3000 złotych są po prostu nierealne.

- Dziś nie ma projektu uchwały w tej sprawie. Płaca minimalna powinna być związana z warunkami gospodarczymi, wieloma wskaźnikami gospodarczymi - wyjaśniła Jadwiga Emilewicz.

Jak sytuacja będzie się przedstawiać w 2021 roku?

Jak przypomina portal o2.pl, przez ostatnie pięć lat doczekaliśmy się wzrostu płacy minimalnej o 848 złote. W 2015 roku pracownicy mogli liczyć na minimalną wypłatę w kwocie 1752 złote brutto.

Wszystko wskazuje jednak na to, że kolejny rok nie przyniesie zbyt dużych podwyżek wypłat dla Polaków. Czy jednak pracownicy mogą liczyć na jakiekolwiek zwiększenie swoich dochodów? Czy może w obliczu trwającego kryzysu będziemy musieli pogodzić się z brakiem dodatkowych funduszy w nowym roku?

Może zainteresuje Cię to: MINIONA NIEDZIELA NIE NALEŻAŁA DO SPOKOJNYCH. CZY DZIŚ ISTNIEJE SZANSA NA POPRAWĘ POGODY? GDZIE BĘDZIE BURZA

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE